Ada i spółka, czyli Nowaki

Robert Lida, 17 marzec 2013, 07:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W niedzielę na sępoleńskiej scenie kabaretowej wystąpił kabaret Nowaki z Zielonej Góry. To był prezent dla pań z okazji ich święta.
Ada i spółka, czyli Nowaki

Skecz ,,Wycieczka w Bieszczady”. Od lewej: Kamil Piróg, Tomasz Marciniak i Adrianna Borek. Fot. Robert Lida

Nowaki to młoda formacja, która powstała w 2007 roku, ale jej członkowie wcześniej występowali w innych kabaretach. Przepustką do dużej popularności, tak jak w wielu innych przypadkach, okazało się dla Nowaków zdobycie nagrody Grand Prix festiwalu Paka w Krakowie w roku 2009. Od tej pory są zapraszani na najważniejsze przeglądy i często goszczą w telewizji. Nowaki stronią od polityki.
W swoich skeczach pokazują ludzkie wady i wyśmiewają współczesne przyzwyczajenia. Ich znakiem rozpoznawczym są scenki małżeńskie z udziałem Tomka i Ady. Niewątpliwym atutem tria z Zielonej Góry jest Adrianna Borek posiadająca niesłychane zdolności aktorskie i wnosząca na scenę powiew świeżości.
Nowaki w Sępólnie pokazali skecze dobrze znane, ze słynną wycieczką w Bieszczady, i dwa premierowe numery.
Jak nam powiedział menadżer zespołu, wszyscy w kabaretowym światku już wiedzą, że w Sępólnie nie można „odstawiać lipy”, a komplet widzów na sali oczekuje profesjonalnego podejścia do pracy. Tak było i tym razem. Blisko dwugodzinny występ na pewno zadowolił publiczność. Nowaki wystąpili w składzie: Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg.