stat4u
Sępólno

Akt oskarżenia w sądzie

Robert Lida, 21 czerwiec 2018, 13:33
Średnia: 1.0 (1 głosów)
Prokuratura Rejonowa w Tucholi zakończyła śledztwo w sprawie Piotra R., wiceprezesa MLKS Krajna Sępólno i trenera sekcji tenisa stołowego w tym klubie.
Akt oskarżenia w sądzie

– Prokurator sporządził akt oskarżenia i przesłał go do sądu – mówi Jolanta Cieślewicz, prokurator rejonowy w Tucholi.
Piotr R. jest oskarżony o czyn z artykułu 200 paragraf 1 Kodeksu karnego, tj. doprowadzenie małoletniej poniżej 15. roku życia do obcowania płciowego. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w dniu 7 marca i wówczas usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Piotr R. będzie oczekiwał na proces sądowy w areszcie.
Sąd po zapoznaniu się z aktem oskarżenia wyznaczy termin rozprawy głównej. Nie ma przepisu, który mówi, kiedy ma się ona odbyć. Kodeks postępowania karnego mówi jedynie, że rozprawę należy wyznaczyć i przeprowadzić bez nieuzasadnionej zwłoki. W praktyce oznacza to kilka miesięcy. W tucholskim sądzie terminy te stają się coraz bardziej odległe, ponieważ do pełnej obsady sędziowskiej brakuje w nim dwóch sędziów.
Już dziś można założyć, że sąd wyłączy jawność tego postępowania i proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami, ponieważ zachodzą odpowiednie ku temu przesłanki.
Piotr R. został formalnie zawieszony przez zarząd MLKS Krajna we wszelkich klubowych funkcjach. 45-latek jako szkoleniowiec na co dzień miał styczność z nieletnimi zawodniczkami. To nie ulega wątpliwości. Co się jednak takiego stało, że pokrzywdzona dopiero po kilku latach przypomniała sobie o niegodziwościach, które miały ją rzekomo spotkać? 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...