stat4u
Powiat

Areszt za włamania do bankomatów

asp. Piotr Duziak, 16 listopad 2017, 10:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Usłyszeli zarzuty usiłowania włamania do bankomatów. Decyzją sądu 25- i 32-latek trafili do aresztu na 2 miesiące. Wobec kobiety podejrzanej o pomoc w tym przestępczym procederze prokurator zastosował policyjny dozór.
Areszt za włamania do bankomatów

Dwaj mężczyźni podejrzani o włamania do bankomatów trafili do aresztu

Areszt za włamania do bankomatów

Przypomnijmy: policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od lipca tego roku pracowali nad ustaleniem, kto dokonuje włamań do bankomatów, gdzie w każdym prawie przypadku scenariusz był podobny. Pod osłoną nocy sprawcy nawiercali otwory w bankomatach, a następnie powodowali wybuch. Tylko raz usiłowali włamać się do urządzenia przy pomocy palnika.
Informacje zdobywane w tej sprawie zaprowadziły policjantów do mieszkańców Janowca Wielkopolskiego i województwa wielkopolskiego. Tam zatrzymali 28-latkę, 32-latka i 25-latka.
Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. 32-latek usłyszał zarzuty usiłowania włamań do pięciu bankomatów, do których doszło: 12 lipca w Szubinie, 14 sierpnia w Kamieniu Krajeńskim, 6 września w Gniewkowie, 6 października w Poznaniu i 17 października w Kruszwicy. Brat jego partnerki działał razem z nim w dwóch przypadkach: w Szubinie i Kamieniu. Za te przestępstwa usłyszał zarzuty. Ponieważ podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego narkotyki, odpowie też za posiadanie ich w znacznej ilości.
Zatrzymana razem z nimi 28-latka usłyszała zarzuty pomocnictwa w dokonywaniu przestępstw. Jak wynika z ustaleń policjantów, była kierowcą, ale też kupowała sprzęt potrzebny do detonacji bankomatów.
Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do włamań, butle z różnymi gazami, atrapy broni, kominiarki, palniki i wiertarki.
Cała trójka trafiła do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie przedstawiono jej zarzuty. Decyzją sądu 25- i 32-latek trafili do aresztu na 2 miesiące. Wobec kobiety podejrzanej o pomocnictwo w tym przestępczym procederze prokurator zastosował policyjny dozór.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...