Powiat

Awanse i odznaczenia

Robert Środecki, 25 lipiec 2019, 11:04
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji kilkunastu funkcjonariuszy otrzymało odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość z udziałem władz samorządowych i zastępcy komendanta wojewódzkiego policji odbyła się w sali kolumnowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie.
Awanse i odznaczenia

Gratulacje dla Leszka Śmigla od komendanta wojewódzkiego

Awanse i odznaczenia

Awans na wyższy stopień służbowy otrzymuje Piotr Madej

 

Przybyłych gości przywitał komendant powiatowy policji w Sępólnie insp. Paweł Zawada, który podkreślił, że w tym roku przypada jubileusz 100-lecia powstania policji państwowej. – W dniu dzisiejszym obchodzimy w komendzie powiatowej Święto Policji. Jest to święto szczególne ponieważ w tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia powstania polskiej policji. Po odzyskaniu w 1918 roku przez Polskę niepodległości powstała pilna potrzeba utworzenia jednolitej formacji odpowiedzialnej za zapewnienienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. 16 maja 1919 ówczesny minister spraw wewnętrznych Stanisław Wojciechowski przedstawił w sejmie projekt stosownej ustawy. W wyniku tych działań sejm utworzył nową formację porządkową, którą nazwano policją państwową – powiedział podczas uroczystości insp. Paweł Zawada, komendant powiatowy policji w Sępólnie.
Wśród zaproszonych gości był zastępca komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak, który wręczył funkcjonariuszom odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. 
Na wyższe stopnie policyjne awansowali: • na stopień podinspektora policji: nadkom. Lech Zajączkowski; • na stopień nadkomisarza policji: kom. Piotr Madej; • na stopień aspiranta sztabowego policji: st. asp. Mariusz Chyrchel; • na stopień starszego aspiranta policji: asp. Mateusz Łochowicz; • na stopień aspiranta policji: mł. asp. Dariusz Warnke, mł. asp. Małgorzata Warsińska, mł. asp. Radosław Ziółkowski; • na stopień młodszego aspiranta policji: sierż. szt. Iwona Czajkowska, sierż. szt. Andrzej Grochowski, sierż. szt. Dawid Jankowski, sierż. szt. Jakub Koniarski, sierż. szt. Janusz Wrażeń; • na stopień sierżanta sztabowego policji: st. sierż. Wojciech Jasiński, st. sierż. Martyna Olter, st. sierż. Krystian Sługiewicz; • na stopień starszego sierżanta policji: sierż. Sławomir Wiśniewski. • Brązową Odznakę ,,Zasłużony Policjant” otrzymał: asp.szt. Dariusz Dykier. • Medal za Długoletnią Śłużbę otrzymał: kom. Leszek Śmigiel.
– Tegoroczne święto obchodzimy w roku jubileuszu 100-lecia powstania policji. Dzisiaj z dumą możemy kontynuować tradycję utworzonej wtedy formacji. To, co robimy, jest akceptowane społecznie. Świadczą o tym wyniki badań CBOS, z których wynika, że około 98% badanych uważa okolicę swojego miejsca zamieszkania za bezpieczną. To najlepszy wynik w historii. To jest również wasza zasługa. Dziekuję za wasze codzienne zaangażowanie w służbie i pracy. Szczególne słowa podziękowania kieruję do waszych rodzin i bliskich za ich nieustające wsparcie i wyrozumiałość – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego.
Głos zabrał również wicestarosta Andrzej Marach, który w imieniu samorządowców podziękował i pogratulowal policjantom i zwrócił uwagę na znakomitą współpracę mundurowych z samorządami.