stat4u
Sępólno

Babcia na 102

Robert Środecki, 02 listopad 2017, 10:32
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły piątek Władysława Urban z Sępólna obchodziła 102. urodziny. Z tej okazji w domu Jubilatki odbyła się uroczystość z udziałem najbliższych i przedstawicieli władz samorządowych. Pani Władysława jest najstarszą mieszkanką gminy Sępólno.
Babcia na 102

Solenizantka w otoczeniu najbliższych i przedstawicieli sępoleńskiego samorządu

Babcia na 102

Władysława Urban

Władysława Urban z domu Rakowska urodziła się 26 października 1915 roku w Klementynowie koło Sypniewa. Tam też chodziła do szkoły. Pochodzi z wielodzietnej rodziny. Wraz z rodzicami i siedmiorgiem rodzeństwa pracowała w gospodarstwie rolnym.
Po ślubie razem z mężem Teodorem zamieszkała w Zaleśniaku. Tam zajmowała się gospodarstwem, pracami domowymi i wychowywaniem dzieci, mąż pracował w lesie. W 1974 roku przeprowadziła się do Sępólna, gdzie zamieszkała razem z synem i synową.
Jubilatka wychowała 2 dzieci, doczekała się 5 wnuków, 8 prawnuków i 2 praprawnuków. Pomimo 102 lat cieszy się dobrym zdrowiem, świetnie czyta bez okularów. Pani Władysława Urban jest siostrą Józefa Rakowskiego z Jelenia, który dożył 103 lat. Widocznie długowieczność mają w genach.
W ubiegły piątek Jubilatkę odwiedził burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Sępólnie Barbara Wiese-Spichalska. Goście przywieźli ze sobą życzenia, prezenty i kosz kwiatów. Pani Władysława nie kryła wzruszenia. Zdrowie Jubilatki uczczono lampką szampana. Dwustu lat, Droga Jubilatko.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...