stat4u
Więcbork

Biesiada Śląska na Jarmarku Krajeńskim

Robert Lida, 20 lipiec 2017, 11:27
Średnia: 0.0 (0 głosów)
V Jarmark Krajeński i Biesiada Śląska zainaugurowały w niedzielę obchody tegorocznych Dni Więcborka. Gwiazdami wieczoru były znane z TV Silesia Kasia i Klaudia Chwołka.
Biesiada Śląska na Jarmarku Krajeńskim

Panie z KGW Runowo oferowały uczestnikom jarmarku własne wypieki

Biesiada Śląska na Jarmarku Krajeńskim

Komisja oceniająca wyroby kulinarne w akcji

Już po raz kolejny imprezę  tę zorganizowano na tar-  gowisku miejskim. Tłumy mieszkańców, gości i turystów są potwierdzeniem słuszności przeniesienia imprezy z plaży do centrum miasta. Tydzień świętowania w Więcborku uroczyście otworzył ojciec miasta, burmistrz Waldemar Kuszewski. Jak jarmark, to musiał być handel. Tam, gdzie na co dzień handluje się pietruszką i chińskimi tekstyliami, pojawiły się stoiska z ludowym rękodziełem i lokalnymi produktami spożywczymi. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zwłaszcza miody oraz domowej roboty sery i nalewki. Zorganizowano również konkurs na rękodzieło i potrawę. Najciekawsze i najsmaczniejsze wyroby były oceniane przez specjalną komisję oraz publiczność i zostały nagrodzone. Jarmarczną atmosferę potęgowały wydarzenia, które miały miejsce na scenie. Tutaj zaprezentowały się zespoły działające przy miejsko-gminnym ośrodku kultury: więcborska orkiestra dęta, zespół biesiadny „Wesołe nutki” czy teatr „Rym Cym Cym”.
To była tylko przygrywka do wieczornej części imprezy, czyli Biesiady Śląskiej. Na scenie wystąpiły Klaudia i Kasia Chwołka oraz Tomek Ciba. Fenomen nurtu muzycznego nazywanego piosenką śląską dotarł również na Krajnę. Czasami trudno go zrozumieć, ale skoro mieszkańcy tego chcą, to trzeba im takiej rozrywki dostarczyć. Tłumy zgromadzone pod sceną śpiewały razem z wykonawcami i bujały się w rytm lekkich i łatwych melodii. Sobotni jarmark udowodnił jeszcze jedną teorię, którą od lat staramy się przekazać organizatorom wszelkich imprez. Podstawą jest zawsze „zapowiadacz”, który umiejętnie kreuje wydarzenia na scenie. To taki człowiek, który nawet kiedy nic się na scenie nie dzieje, potrafi stworzyć wrażenie, że dzieje się bardzo wiele. Po wtóre, musi to być ktoś z odpowiednim głosem, najlepiej radiowym. Jak należy to robić pokazali Tomek Ciba i Klaudia Chwołka.
To był dopiero początek trwających cały tydzień Dni Więcborka. Ich zwieńczeniem będzie „sportowa sobota” z obchodami 60-lecia klubu sportowego Grom. Szczegóły imprez na naszych stronach.  
 

 

Artykuł wyświetlono 323 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...