stat4u
Zboże

Bryły lodu przyczyną wypadku

Robert Lida, 07 styczeń 2021, 10:41
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na drodze wojewódzkiej w Zbożu opel corsa wjechał do rowu. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem ponieważ na przednią szybę z mijanej ciężarówki spadły bryły lodu. Kobieta z urazem twarzoczaszki została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy.
Bryły lodu przyczyną wypadku

Bryły lodu rozbiły przednią szybę i raniły kierującą

– Do zdarzenia doszło około godziny 6.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letnia mieszkanka gminy Zblewo, prowadząca opla corsę, na łuku drogi mijała samochód ciężarowy. W tym czasie na przednią szybę jej samochodu z ciężarówki spadły bryły lodu, na skutek czego kierująca straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w pole. W wyniku zdarzenia odniosła obrażenia ciała. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano ją do szpitala w Bydgoszczy. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności – mówi asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Sępólnie. 
Kierowca ciężarówki pojechał dalej. W związku z tym policja poszukuje osób, które w tym czasie poruszały się drogą Sępólno - Więcbork. Może coś widziały, może ich kamery samochodowe zarejestrowały to zdarzenie lub przejeżdżającą ciężarówkę. Osoby te są proszone o kontakt z sępoleńską policją. 
Tego samego dnia na obu rondach w Sępolnie leżały całe hałdy brył lodu, które spadły z samochodowych plandek. Przypominamy, że kierowcy przed wyruszeniem w trasę mają obowiązek usunięcia lodu ze swoich pojazdów. Bryła lodu spadająca nawet z niedużej wysokości może doprowadzić do tragedii. 
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...