Sępólno

Burmistrz nagrodził firmę roku

Robert Środecki, 11 kwiecień 2019, 10:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Jolanta Valinska-Fritz w imieniu firmy Eurotechnik odebrała zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy roku w gminie Sępólno. Nagroda honorowa jest przyznawana lokalnym firmom od kilku lat. Ponadto radni dyskutowali na temat zabezpieczenia potrzeb sportowych i turystycznych.
Burmistrz nagrodził firmę roku

Laureaci w otoczeniu przcowników firmy

Burmistrz nagrodził firmę roku

Burmistrz wręcza statuetkę Jolancie Valinskiej-Fritz

 

Eurotechnik przedsiębiorcą roku                                                Nagroda ,,Przedsiębiorca roku” została ustanowiona przez Radę Miejską uchwałą z 28 sierpnia 2014 roku. Prawo zgłaszania kandydatów do nagrody posiadają: burmistrz, grupa 8 radnych, grupa 3 przedsiebiorców lub 100 mieszkańców gminy ujętych w rejestrze wyborców. Do końca stycznia do sępoleńskiego magistratu wpłynął wniosek mieszkańców i przedsiębiorców wskazujacy firmę Eurotechnik jako kandydata do nagrody.
– Firma Eurotechnik na poczatku swojej działalności zatrudniała 5 pracowaników. Co roku stwarza nowe miejsca pracy. Na koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 48 osób. Firma działa na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym z 20 letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w przerabnianiu i modernizacji pojazdów róznych marek na samochody pomocy drogowej. Firma została utworzona w 1999 roku i od tego momentu nieprzerwanie zwiększa swój zakres działalności. Cechą wyróżniającą spośród konkurencji jest indywidualne podejście do każdego klienta. Produkowane lawety oraz zabudowy na samochody ciężkie są niemal zawsze „szyte na miarę potrzeby klienta”. W zakresie działań wspierających rozwój lokalnej społeczności firma wspomaga instytucje i organizacje na terenie gminy, są to między innymi Sołectwo Lutówko, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 3 czy Państwową Straż Pożarną. Jak łatwo zauważyć są to podmioty ściśle związane ze społecznością lokalną i oddziałujące bezpośrednio na pomoc i rozwój społeczeństwa naszej gminy – powiedział podczas sesji burmistrz Sępólna.
Waldemar Stupałkowski w asyście przwodniczącego Rady Miejskiej Franciszka Lesinskiego wręczył Jolancie Valinskiej-Fritz statuetkę i bukiet kwiatów. Za burmistrzem ustawiła się długa kolejka z gratulacjami.
– W imieniu właściciela firmy oraz własnym pragnę podziękować za przyznanie nam nagrody Przedsiębiorca Roku 2018. Jest to dla nas zaszczyt i ogromna przyjemność, że spośród tak wielu firm to właśnie my zostaliśmy wyróżnieni. Z tego miejsca chciałabym podziękować przede wszystkim naszym pracownikom i mieszkańcom gminy. To wyróżnienie będzie mobilizowało nas do dalszej ciężkiej pracy – powiedziała przedstawicielka firmy.
Do tej pory zaszczytny tytuł przedsiębiorcy roku otrzymali: Duko, Hesz, KAAD, Daniel i Ryszard Szczepański, właściciel firmy zajmujacej się produkcją wyrobów betonowych. 
Pilawa do remontu, basen w poczekalni
Drugą część obrad zdominowała dyskusja na temat sportu, funkcjonowania CSiR-u i przygotowania gminy do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu turystycznego.
– Najgorszym obiektem, który wymaga natychmiastowego remontu jest sala Pilawa, która mieści się pomiędzy starą a nową częścią. Docieplenie tego budynku jest bardzo słabe. Ciężko nam utrzymać odpowiednią temperaturę w warunkach zimowych. To jest priorytet. Na spotkaniu z burmistrzem dyskutowaliśmy na temat możliwości pozyskania środków zewnętrznych na przebudowę i remont tej sali. Będziemy robić wszystko, żeby te środki pozyskać i tę salę wyremontować. Kolejna rzecz, którą sygnalizuje klub Krajna, jest potrzeba budowy sztucznego, oświetlonego i pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Po prostu zaczyna nam brakować miejsca do trenowania – mówił podczas swojego wystąpienia Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie.
– W pana informacji nie było żadnych wiadomości na temat przygotowań do przyszłorocznej olimpiady sportowców wiejskich. Ponadto interesuje mnie plac na osiedlu barakowym. Rok temu apelowałem, żeby stworzyć jakąś koncepcję zagospodarowania tego terenu. Przez rok nie zrobiono w tym temacie kompletnie nic – stwierdził radny Janusz Tomas.
– Cały czas jesteśmy w kontakcie z wojewódzkim zrzeszeniem LZS. Pod koniec marca miało odbyć się spotkanie zorganizowane przez pana Marszałkowskiego. Czekamy i się przygotowujemy. Mamy już plan, gdzie będą odbywały się poszczególne dyscypliny. Teren, o którym pan wspomniał, jest przeznaczony pod budowę basenu. Brakuje nam miejsca na koncerty i różnego rodzaju spotkania plenerowe i zanim ten basen powstanie, można by tam urządzić takie miejsce. Koncerty i wydarzenia plenerowe odbywają się na stadionie. Nie jest to sytuacja komftowa dla nas i dla dyrekcji CKiS. Plan jest taki, aby ten plac wyczyścić, obsiać trawą i zostawić jako miejsce rekreacji – oznajmił Marek Chart.
Prezes Krajny Radosław Lipiński szczegółowo omówił działalność poszczególnych sekcji zasłużonego klubu i pochwalił się sukcesami jego wychowanków.