stat4u
Sępólno

Burmistrz szpieguje?

Robert Lida, 14 listopad 2019, 11:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Służbowe komputery pracowników, a także służbowa poczta Urzędu Miejskiego w Sępólnie, będą monitorowane przez przełożonych. W tym celu burmistrz zlecił zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania.
Burmistrz szpieguje?

„W celu zapewnienia organizacji pracy umożliwiającej pełne wykorzystanie czasu pracy oraz właściwego użytkowania udostępnionego pracownikom sprzętu komputerowego wprowadza się monitoring wykorzystania sprzętu komputerowego i legalności oprogramowania oraz monitoring służbowej poczty elektronicznej pracownika” – czytamy w najnowszym zarządzeniu burmistrza Stupałkowskiego wprowadzającym zmiany do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Sępólnie.
Jest w powiecie taki urząd, w którym jeszcze jakiś czas temu, w godzinach pracy na służbowych komputerach grali w brydża. W innym urzędzie jeden z pracowników w ciągu 8 godzin swojej pracy zdążył „wstawić” kilka zdjęć i informacji na swój profil na Facebooku. Być może robił to przy pomocy telefonu, a być może przy pomocy służbowego komputera. W sępoleńskim urzędzie nie będzie to już możliwe dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu prowadzącemu stały monitoring.
Do analizy pozyskanych w ten sposób informacji dostęp będą mieli: burmistrz, jego zastępca, sekretarz, inspektor ochrony danych osobowych, kierownicy referatów, inne osoby upoważnione przez burmistrza oraz poszczególni pracownicy w zakresie swoich stanowisk.
Czy zarządzenie burmistrza coś zmieni? Czy zmusi pracowników do wydajniejszej i bardziej efektywnej pracy? Raczej nie. Przecież wszystkie funkcje komputera posiada dziś średniej klasy telefon.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...