stat4u
Sępólno

CBŚP uderzyło w sępoleński narkobiznes

Robert Lida, 07 marzec 2019, 07:39
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę policjanci CBŚP przeprowadzili na terenie gminy Sępólno akcję, w wyniku której ujawnili około 1,5 kilograma narkotyków. Za kratki trafił 25-letni Marcin Ch., a wobec dwóch innych mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Wszystkim przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.
CBŚP uderzyło w sępoleński narkobiznes

Marihuana

CBŚP uderzyło w sępoleński narkobiznes

Waga precyzyjna

Funkcjonariuszy Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna wspierali policjanci z komendy powiatowej w Sępólnie. W akcji wykorzystano również psy specjalnie szkolone do wykrywania narkotyków.
– Zakazane środki były przechowywane w kilku różnych miejscach: pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych jak i garażach. Łącznie zabezpieczono 1,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych, w tym marihuanę, kokainę i tabletki ecstazy. Dodatkowo zabezpieczono kilka opakowań z nieznanymi substancjami oraz wagę – mówi mł.asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie.
W związku z przeszukaniami zatrzymano 7 osób. Trzy z nich: 25-, 27- i 28-latkowie trafili do policyjnego aresztu. W czwartek, na podstawie zgromadzonych dowodów, prokurator przedstawił 27- i 28–latkowi zarzuty i zdecydował o objęciu ich dozorem policyjnym. Najmłodszy z zatrzymanych, 25-letni Marcin Ch., w piątek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Tucholi, gdzie również usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. W tej chwili przebywa w chojnickim areszcie śledczym. Marcin Ch. jest mieszkańcem Sępólna. Prowadzi działalność gospodarczą w branży transportowej, a jego rodzice obecnie mieszkają w Niemczech. Część zatrzymanych do tej sprawy mężczyzn było lub jest związanych z sępoleńskim sportem. Są wśród nich byli piłkarze, lekkoatleta, a także zawodnik muay thai.
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...