Piłkarska liga powiatowa

Cerkwica w gazie

Paulina Stryszyk, 30 maj 2021, 20:56
Powoli kończymy zmagania grupowe... Przed nami ostatnia kolejka meczy w grupie, która rozstrzygnie kto z kim się zmierzy w dalszych zmaganiach. W grupie I miejsce lidera zapewniła sobie drużyna ZRYW Dąbrówka, która po raz kolejny odniosła wysokie zwycięstwo, tym razem nad drużyną z Orzełka. Na drugim miejscu znajduję drużyna LZS Płocicz, która w dzisiejszym starciu rozgromiła drużynę CENTRUM Obkas (9:2), przystępującą do spotkania w mocno okrojonym składzie.

Problemy kadrowe miały także drużyny z Zamartego oraz Dąbrowy. Goście z Zamartego w pierwszej połowie stworzyli jedną sytuację w polu karnym Orła, którą zamienili na bramkę. Reszta pierwszej połowy gry toczyła się pod bramką HZ Zamarte, lecz Dąbrowa była bardzo nieskuteczna. Po przerwie obie drużyny przystąpiły  do walki w bojowych nastrojach. Dąbrowa strzeliła bramkę wyrównującą  i mecz zrobił się bardzo ciekawy.  Obie drużyny stworzyły wiele groźnych sytuacji, lecz bardziej skuteczna okazała się jednak drużyna z Dąbrowy. Wykorzystując niepowodzenie drużyn z Obkasu oraz Orzełka, Orzeł z Dąbrowy wskoczył na trzecie miejsce, a za tydzień zmierzy się w decydującym starciu o miejsce na podium z Obkasem. Natomiast w II grupie na czele znajduję się ekipa Odrodzonych, która odnosi same sukcesy i kto wie może wygra Ligę Powiatową? Po piętach depczę im drużyna z Sośna, która pokonała dziś ekipę z Lubczy 4:2.
W pojedynku na dnie tabeli ligi powiatowej zmierzyli się LZS Lutówko kontra FUKS II Wielowicz i po raz kolejny punkty powędrowały do Lutówka, które stwarza coraz większy postrach.

Centrum Obkas – LZS Płocicz 2:9 (0:4)
Płocicz: Dawid Chmarzyński 4, Dawid Kłos 2, Mariusz Strumiłło, Dariusz Warmke, Dawid Kapałczyński
Obkas: Mateusz Nowacki, Filip Drążkowski

Odrodzeni M. Cerkwica – Fireman Zabartowo/Pęperzyn 3:2 (1:0)
Cerkwica: Tomasz Teszka, Roman Mokiienko, Krzysztof Bankert
Zabartowo:Piotr Piotrowski 2

Sosenka Sośno – Time Lubcza 4:2 (2:2)
Sośno: Mounni Majdi 2, Karol Scheffler, Bartosz Paliga