stat4u
Powiat

Co z radami klasyfikacyjnymi?

Robert Lida, 25 kwiecień 2019, 10:04
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Czy tegoroczni maturzyści będą mogli w wyznaczonym terminie podejść do egzaminów? Jednym z warunków dopuszczenia ucznia do matury jest podjęcie przez radę pedagogiczną szkoły tak zwanej uchwały klasyfikacyjnej. Aby rada mogła podjąć taką uchwałę, musi wziąć w niej udział ponad połowa nauczycieli. Problem w tym, że nie mogą to być nauczyciele strajkujący. Rady klasyfikacyjne muszą się odbyć do piątku.
Co z radami klasyfikacyjnymi?

Egzamin maturalny w Liceum Ogólnokształcącym w Więcborku sprzed 20 lat. Czy tegoroczni maturzyści będą mieć zbliżony komfort?

Czy w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat sępoleński takie rady dojdą do skutku, zakładając, że akcja protestacyjna nie zostanie zakończona?
– Można powiedzieć, że w starostwie funkcjonuje coś na kształt sztabu kryzysowego. Na bieżąco analizujemy informacje, które napływają ze szkół i z central związkowych. Dyrektorzy przekazują mi informacje codziennie, na początku dnia pracy i na jego koniec. Według posiadanych informacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nie będzie żadnych problemów z klasyfikacją i prawdopodobnie w sępoleńskim liceum. Problemy mogą wystąpić w więcborskich szkołach. Wszyscy czekamy na decyzje związków zawodowych, które rozwiążą ten problem i matury odbędą się w planowanym terminie, bez żadnych komplikacji – mówi starosta Jarosław Tadych.
– W ubiegłą środę, w naszej szkole odbyła się rada pedagogiczna, która podjęła uchwałę o ukończeniu szkoły przez maturzystów. Rada obradowała z wymaganym qorum – mówi Eugeniusz Szwochert, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie.
– Radę pedagogiczną mamy zaplanowaną na środę i z informacji, które do mnie docierają, to powinna ona dojść do skutku – mówi Tomasz Cyganek, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie.
Również w środę zaplanowano radę pedagogiczną w więcborskim liceum. - Mam nadzieję, że ta rada dojdzie do skutku i podejmie odpowiednie decyzje dotyczace naszych uczniów – mówi dyrektor Anna Skiba.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypnieiwe strajk zakończył się w ubiegłą srodę.
– Komitet protestacyjny przedłożył mi pismo, w którym informuje, że w trosce o dobro uczniów kończy strajk. Szkoła pracuje bez zakłóceń. Jesteśmy po radzie klasyfikacyjnej. Cieszę się, że moi nauczyciele wykazali się odpowiedzialnością i mie czekając na odgórne decyzje sami przerwali strajk. Teraz przygotowujemy sie do niedzielnych targów i do zbliżających się matur, które przebiegną bez zakłóceń – mówi dyrektor ZSCKR Marian Basa. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...