stat4u
Powiat

Czas na drogi - powiedział wojewoda

Robert Lida, 15 luty 2018, 11:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
We wtorek na terenie powiatu sępoleńskiego przebywał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Wojewoda wizytował wyremontowany ze środków budżetu państwa odcinek drogi w Iłowie, odwiedził też Wałdowo i spotkał się z samorządowcami gmin i powiatu.
Czas na drogi - powiedział wojewoda

Droga w Iłowie mogła być zamknięta, a jest wyremontowana. We wtorek oddano ją do użytku

Kilaka miesięcy temu wojewoda przywiózł do Sępólna promesę na ponad milion złotych z przeznaczeniem na likwidację wiosennych przełomów na drogach powiatowych. We wtorek sprawdził, na co te pieniądze wydano. Z ministerialnych środków wyremontowano cztery odcinki dróg w czterech gminach powiatu, w sumie 2200 metrów bieżących. Jednym z nich jest około 400-metrowy odcinek drogi w Iłowie. – Gdyby nie te pieniądze, ta droga najprawdopodobniej zostałaby zamknięta – powiedział starosta Jarosław Tadych, dziękując za finansowe wsparcie. Korzystając z wizyty, w symboliczny sposób oddano wyremontowane odcinki dróg do użytku. Wstęgę oprócz wojewody przecinał starosta, wiceburmistrz Sępólna, dyrektor zarządu drogowego i najważniejsza osoba w Iłowie, czyli sołtys Stanisław Pałubicki.
– To, co się na tym terenie wydarzyło kilka miesięcy temu, przechodzi do historii. Chcemy to jednak przekuć w sukces. W ramach rządowej pomocy do mieszkańców powiatu sępoleńskiego trafiło osiemnaście milionów na odbudowę budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przekazaliśmy też 370 ton materiałów budowlanych. Do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele, ale w najbliższych miesiącach nastawimy się na odbudowę dróg. Jedna trzecia kwoty, którą chcemy pozyskać z ministerstwa, trafi właśnie do powiatu sępoleńskiego. Myślę, że dzięki temu uda się zrealizować wiele zadań drogowych. Chcę tylko powiedzieć, że to będzie dobry rok dla dróg w powiecie sępoleńskim – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Jak już informowaliśmy, powiat sępoleński ma otrzymać rządowe wsparcie na remont 25 kilometrów dróg powiatowych na wybranych odcinkach. Właśnie o tym wsparciu mówił wojewoda.
Podczas spotkania z samorządowcami, które odbyło się w hotelu Jan, wojewoda podziękował za pomoc rzeczową i finansową, której mieszkańcom powiatu sępoleńskiego udzieliła spółka Anwil oraz jej pracownicy. Podziękowania odebrał prezes zarządu spółki Anwil Jacek Podgórski.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...