stat4u
Sępólno

Człowiek z Sępólna prezesem PZPC

Robert Lida, 23 wrzesień 2021, 11:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Pochodzący z Sępólna Waldemar Gospodarek został prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Wychowanek sekcji tenisa stołowego sępoleńskiej Krajny przez ostatnie lata był prezesem sekcji podnoszenia ciężarów Zawiszy Bydgoszcz.
Człowiek z Sępólna  prezesem PZPC

Waldemar Gospodarek

W ubiegły czwartek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbył się Krajowy Sprawozdawczo -Wyborczy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Delegaci zdecydowali, że przez kolejne trzy lata zarządem związku będzie kierował Waldemar Gospodarek. Jego kantrkandydatem był dotychczasowy prezes PZPC Mariusz Jędra. 
Waldemar Gospodarek pochodzi z Sępólna i to tutaj w MLKS Krajna trenował tenis stołowy. Z sekcją podnoszenia ciężarów CWZS Zawisza Bydgoszcz zetknął się podczas służby wojskowej. Już jako zawodowy żołnierz został jej prezesem tej sekcji, a później członkiem zarządu PZPC. To on ściągnął do Zawiszy braci Zielińskich, kiedy wybuchła głośna afera przed igrzyskami w Rio. W tej chwili jest żołnierzem - emerytem. 
– Jestem jeszcze za młody na to, aby siedzieć i nic nie robić. Wiem, że przede mną wielkie wyzwanie, ale ja lubię wyzwania – mówi Waldemar Gospodarek, z którym umówiliśmy się już na dłuższą rozmowę. Kadencja nowego prezesa i jego zarządu potrwa przez najbliższe trzy lata. 
Warto dodać, że jednym z delegatów uczestniczących w wyborczym zjeździe był Przemysław Paterek, trener sztangistów Krajny Sępólno.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...