Runowo

Czystki w nadleśnictwach

Robert Środecki, 26 czerwiec 2018, 13:46
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Nowy szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartosz Bazela usunął ze stanowiska jedną czwartą podległych mu nadleśniczych. Jedną z ofiar czystek kadrowych w Lasach Państwowych został Leszek Popowski, którego odwołano z funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Runowo. Jego następcą został Kamil Walenciuk.
Czystki w nadleśnictwach

Kamil Walenciuk

Czystki w nadleśnictwach

Leszek Popowski

W kwietniu wieloletni dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek został odwołany ze stanowiska. Zastąpił go Bartosz Bazela, który swoje rządy rozpoczął od zmian kadrowych w nadleśnictwach. W pierwszych tygodniach usunął ze stanowiska 7 nadleśniczych. Do roszad personalnych doszło w: Zamrzenicy, Skrwinie, Osiu, Woziwodzie, Włocławku, Jamach i Runowie. Leszek Popowski, który pełnił funkcję nadleśniczego w Runowie od 1 grudnia 2013 roku, po niecałych pięciu latach stracił posadę. Kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych nie musi uzasadniać odwołania.
– Dyrektor ma prawo dobrać nadleśniczych, którzy będą kierować nadleśnictwami, i tak też zrobił w tym przypadku. Powołanie jest jednym z pozaumownych sposobów nawiązania stosunku pracy, dlatego nie ma konieczności podawania przyczyn odwołania ze stanowiska. Wszyscy odwołani dostaną propozycję pracy na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu – informuje Mateusz Stopiński, rzecznik prasowy RDLP w Toruniu. Nowym nadleśniczym, który zastąpił Leszka Popowskiego, został Kamil Walenciuk. „Urodził się w Lublinie w 1976 roku. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Biłgoraju. Ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Odbył również eksperckie przyrodnicze studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z zakresu finansów i księgowości na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Pracowni Geomatyki w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Warszawie. Następnie pracował w Nadleśnictwie Szubin kolejno na stanowisku stażysty, podleśniczego oraz specjalisty. Przed powołaniem na nadleśniczego Nadleśnictwa Runowo pracował w Pracowni Sozologicznej gdyńskiego oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej” - pisze o nowym nadleśniczym w mailu do naszej redakcji rzecznik RDLP w Toruniu.