stat4u
Dąbrówka (gmina Kamień)

Dla kogo Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych?

Robert Lida, 19 grudzień 2019, 11:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
No właśnie, dla kogo? Zastanawiamy się nie po raz pierwszy. Po tym, co zobaczyliśmy w sobotę w Dąbrówce już znamy odpowiedź – dla lokalnej władzy, którą ogarnął powyborczy święty spokój. Za cztery lata znów zacznie się gorączka...
Dla kogo Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych?

CKZiU w Więcborku

Dla kogo Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych?

Na scenie młode talenty z Dąbrowki - wsi z tradycjami

Wystawy świątecznych stołów wielkanocnych i wigilijnych mają w powiecie sępoleńskim długą tradycję. Są organizowane rotacyjnie we wszystkich gminach powiatu. Tym razem była kolej na gminę Kamień. Na miejsce wystawy wybrano Wiejski Dom Kultury w Dąbrówce, w największej wsi gminy. Zaprezentowano aż 7 stołów. Panie, które przygotowywały ekspozycje i potrawy, napracowały się, osiągając szczyt kulinarnych umiejętności, ale co z tego, skoro gośćmi wystawy byli niemal wyłącznie zaproszeni goście: starosta, burmistrzowie, wójt, przewodniczący rad, komendanci i szefowie powiatowych jednostek? Zwykłych mieszkańców powiatu po prostu nie było. Nie mogło być, skoro nigdzie nie było informacji o tym wydarzeniu. Nie było choćby małego plakaciku. Nie było jej na żadnej stronie internetowej. Owszem, była grupka mieszkańców Dąbrówki, ale oni o wystawie dowiedzieli się od swoich gospodyń. Efekt był taki, że panie wystawiające swoje potrawy wracały do domu z pełnymi garnkami. Być może właśnie o to chodziło, aby przyszło jak najmniej osób? Krytyczne głosy słyszeliśmy też na sali. Coraz głośniej mówi się o tym, że należy zmienić formułę wystawy, ponieważ dotychczasowa już się zużyła.
Dla porządku podamy, że w Dąbrówce swoje stoły prezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Lubczy, Skarpie, Tuszkowie i Dąbrówce. Lokalną Grupę Działania Nasza Krajna reprezentowało KGW Wielowicz, które zresztą jest członkiem tego stowarzyszenia. Były też stoły przygotowane przez szkoły ponadpodstawowe, które kształcą w kierunkach gastronomicznych, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

ZCSKR w Sypniewie
  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...