stat4u
Kamień

Druga obwodnica Kamienia?

Robert Lida, 08 listopad 2018, 11:17
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Burmistrz Kamienia ma wizję. Marzy mu się południowa obwodnica miasta łącząca drogę krajową z drogą powiatową w kierunku Tucholi, czyli ulicę Topolową. Pomysł jest całkiem realny. Początkowy fragment, od strony ulicy Sępoleńskiej, jest już gotowy.
Druga obwodnica Kamienia?

Ulica Topolowa - przyszła południowa obwodnica Kamienia

Prace związane z projektowaniem obwodnicy Kamienia znajdującej się w ciągu drogi krajowej numer 25 trwają. Tymczasem istnieje możliwość „obejścia” miasta od strony południowej.
Oczywiście słowo „obwodnica” jest tutaj mocno przesadzone. Chodzi o to, aby w znacznej części gruntową ulicę Topolową utwardzić. Gdyby udało się ten pomysł zrealizować, to pojazdy zmierzające w kierunku Tucholi nie musiałyby w ogóle wjeżdżać w ciasne uliczki Kamienia. Po prostu ominęłyby miasto.
Pas drogi do wysypiska śmieci ma tutaj wystarczającą szerokość. Od strony ulicy Sępoleńskiej jest kilkaset metrów zupełnie nowego asfaltu, obok ogródków działkowych i firmy Mart jest ona utwardzona kruszywem. Problem jest dalej. Pas drogi znacznie się zwęża. Jest to po prostu polna droga, która kończy się na wysokości przejazdu kolejowego na ulicy Dworcowej. W sumie cała Topolowa ma długość około 2 kilometrów.
– To rozwiązanie odciążyłoby Kamień z ruchu w kierunku Tucholi. Na razie musimy się skupić na wykupie gruntów, aby poszerzyć pas drogi i na poszukiwaniu środków zewnętrznych. Nie spieszymy się, ale powoli do celu – mówi burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...