Powiat

Dużo, dużo amfetaminy

Robert Lida, 02 listopad 2017, 13:00
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Sępoleńscy policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej znaleźli w samochodzie młodej kobiety woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że to amfetamina. W toku dalszych czynności związanych z tą sprawą zatrzymano jeszcze dwie osoby, które posiadały znaczne ilości narkotyku. W sumie zabezpieczono około 100 gramów amfetaminy, która pewnie trafiłaby na lokalny rynek. Jeśli ktoś mówi, że na terenie powiatu sępoleńskiego problem narkotyków nie istnieje, to bardzo się myli.
Dużo, dużo amfetaminy

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci z ogniwa patrolowo–interwencyjnego zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy kierowany przez młodą kobietę, mieszkankę naszego powiatu. Podejrzenie policjantów wzbudziło dziwne zachowanie kierującej. Okazało się, że kobieta ukrywa woreczek z zawartością białej, sproszkowanej substancji. Po jej zbadaniu ustalono, że jest to amfetamina w ilości 27,85 g. W samochodzie znaleziono również inne narkotyki. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. To jednak nie koniec tej sprawy.
– Realizując dalsze czynności, kryminalni zabezpieczyli jeszcze 77,5 grama amfetaminy. W związku z tym zatrzymano kolejne osoby, u których znaleziono te narkotyki. Byli to również mieszkańcy powiatu sępoleńskiego, młoda kobieta i mężczyzna. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzut handlu środkami odurzającymi. Ponadto mężczyźnie postawiono zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Wiesław Szczepanik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sępolnie.
W tym przypadku można mówić już o hurtowych ilościach narkotyku. Oczywiście zatrzymanym do słynnego „Pająka” z osiedla Słowackiego w Sępólnie jeszcze daleko, ale jeśli na naszym terenie jest popyt na takie środki, to znaczy, że problem istnieje.