Sępólno

Dziecko w stawie

Robert Lida, 26 kwiecień 2018, 14:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
14-miesięczne dziecko wpadło do stawu, który znajduje się w pobliżu jego domu. Sytuacja była tak poważna, że ratownicy medyczni musieli przeprowadzić kilkudziesięciominutową reanimację malucha.
Dziecko w stawie

Staw jest dobrze ogrodzony, jednak doszło do tragedii

„W dniu 11 kwietnia o godzinie 18.21 dyspozytor medyczny zadysponował specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do zdarzenia, podczas którego doszło do podtopienia dziecka. Po przybyciu na miejsce wezwania i udzieleniu pomocy medycznej dziecko zostało przekazane lotniczemu zespołowi ratownictwa medycznego.”
Taką informację otrzymaliśmy z sekretariatu szpitala powiatowego w Więcborku. Do zdarzenia doszło na terenie posesji przy ulicy Targowej. Obok budynku mieszkalnego znajduje się całkiem sporych rozmiarów zbiornik wodny. Staw jest dobrze ogrodzony, ale posiada furtkę. To właśnie tędy maluch musiał się dostać do środka. Na szczęście w porę to zauważono. Z relacji świadków wynika, że ratownicy medyczni przez kilkadziesiąt minut reanimowali chłopca, na którego czekał już obok śmigłowiec LPR gotowy do lotu.