stat4u
Powiat

Dzień Edukacji Narodowej

Robert Środecki , Robert Lida, 17 październik 2019, 09:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Swoje nagrody nauczycielom z placówek prowadzonych przez gminę Sośno wójt Leszek Stroiński wręczył w piątek. Nagród było dziesięć, z czego jedną otrzymał pracownik obsługi. Wójt od lat, konsekwentnie, co roku nagrody przyznaje dyrektorom swoich placówek. To budzi kontrowersje nie tylko w środowisku oświatowym, ale również wśród zwykłych mieszkańców.
Dzień Edukacji Narodowej

Wójt Leszek Stroiński w gronie uhonorowanych pedagogów z gminy Sośno

Sośno

– To jest forma podziękowania dyrektorom za ich całoroczną pracę. Jako gmina nie musimy się wstydzić naszych szkół, ponieważ są one bardzo dobrze prowadzone właśnie przez dyrektorów – mówi Leszek Stroiński, który zwyczaju corocznego nagradzania dyrektorów nie zamierza zmieniać.
W tym roku nagrody wójta otrzymali: Kamila Gola (SP Sośno) - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego, Maciej Kozyra (SP Sośno) - nauczyciel historii, języka polskiego i edukacji dla bezpieczeństwa, Małgorzata Suchomska (SP Wąwelno) - wicedyrektor, nauczyciel biologii i chemii, Paweł Piekarz (SP Wąwelno) - nauczyciel języka angielskiego, Barbara Zapalska (SP Przepałkowo) - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i informatyki, Michał Wojciechowski - dyrektor SP Sośno, Krystyna Lewandowska - dyrektor SP Wąwelno, Maria Gorzelańczyk - dyrektor SP Przepałkowo, Izabela Zdziarska - dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sośnie, Stefania Langowska - pracownik obsługi PS Sośno.
Decyzje o przyznaniu nagród oraz kwiaty razem z wójtem wręczała przewodnicząca Rady Gminy Sośno Krystyna Wąsik, kierownik zespołu oświaty samorządowej Adam Ostrowski oraz sekretarz gminy Piotr Dobrzański. Po tej uroczystości wszyscy usiedli do wspólnej kawy. Rozmawiano nie tylko o codziennych problemach szkoły, ale także o przyjemniejszych sprawach.    

Sępólno

http://krajna.com.pl/system/27/assets/000/007/620/Sepolno.jpg?1571997612

W ubiegły piątek z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Sępólna wręczył nagrody wyróżniajacym się nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji z gminnych szkół i przedszkoli. Kameralna uroczystość z udziałem władz miasta odbyła się w sali sesyjnej.
Dzień Edukacji Narodowej jest znakomitą oakzją do wręczęnia nagród i wyróżnień. W tym roku nagrody burmistrza otrzymali następujący nauczyciele: Katarzyna Kolasa - dyrektor SP nr 1 w Sępólnie, Sylwia Piątkowska - SP nr 3 w Sępólnie, Joanna Jesse - SP w Wałdowie, Aleksandra Zawadzka-Tymecka - dyrektor SP w Wiśniewie, Bożena Sucharska - SP w Zalesiu, Grażyna Pukownik - Gminne Przedszkole nr 1 w Sępólnie, Renata Jędrzejczak - Gminne Przedszkole nr 2 w Sępólnie oraz pracownicy obsługi i administracji: Barbara Żubka - SP nr 3 w Sępólnie, Wioleta Zacharzewska - SP w Wałdowie i Danuta Szupińska - Gminne Przedszkole nr 2 w Sępólnie. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz nagrody pieniężne. – Przypomnę, że od lat obowiązuje w naszej gminie regulamin przyznawania nagród. Bardzo skomplikowany, dosyć precyzyjnie opisujący czym trzeba się wyróżnić. Z przyjemnością muszę panie poinformować, że wszystkie wasze wnioski te wymogi spełniły nawet w nadmiarze. Mnie nie pozostało nic innego, jak te wnioski zaakceptować i nagrody przyznać – powiedział podczas uroczystości burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Po części oficjalnej przy kawie dyskutowano o sukcesach lokalnej oświaty i największych wyzwaniach, jakie przed nią stoją.

Więcbork

http://krajna.com.pl/system/27/assets/000/007/619/Wiecbork.jpg?1571997596

Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski nauczycieli gminnych szkół, którym przyznał nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zaprosił w poniedziałek do swojego gabinetu. W obecności dyrektora Biura Obsługi Oświaty Samorządowej w Więcborku Danuty Zawidzkiej wręczył im decyzje o przyznaniu nagród oraz kwiaty. Po tej uroczystości znalazła się chwila na rozmowę przy wspólnej kawie.
Nagrody burmistrza Więcborka otrzymały wyłącznie panie: Hanna Malak - SP Jastrzębiec, Beata Maternowska - SP Pęperzyn, Alina Osipowicz - SP Sypniewo, Wiesława Bonk - SP 1 Więcbork, Jolanta Brikholz - SP 1 Więcbork, Dorota Łoś - SP Zakrzewek.

Kamień

http://krajna.com.pl/system/27/assets/000/007/622/Kamien.jpg?1571998531

W poniedziałek burmistrz Kamienia zaprosił do swojego gabinetu wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów okolicznych szkół, aby wręczyć im nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku nagrody finansowe otrzymało 4 nauczycieli.
– Chciałbym, żeby poziom nauczania w naszych szkołach się utrzymał. Będę trzymał za to kciuki. Z nieskrywaną przyjemnością wręczam wam dzisiaj nagrody burmistrza – powiedział do zebranych Wojciech Głomski. W tym roku w gminie Kamień nagrody burmistrza otrzymali: Mariusz Liss, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy, Beata Metzmacher ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy, Małgorzata Kardasińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu oraz Jan Rygielski ze Szkoły Podstawowej w Zamartem. Spotkanie w gabinecie burmistrza było okazją do dyskusji na temat bieżących problemów oświaty. Nie mogło zabraknąć wątku dotyczącego wynagrodzeń dla nauczycieli.

Powiat

http://krajna.com.pl/system/27/assets/000/007/621/Powiat.jpg?1571997640

W ubiegły piątek z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta Jarosław Tadych wręczył nagrody wyróżniajacym się nauczycielom i pracownikom oświaty z powiatowych szkół. Uroczystość z udziałem przedstawicieli samorządu odbyła się w sali kolumnowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie.
Starosta w kilkuminutowym przemówieniu podziękował całemu środowisku oświatowemu za pracę włożoną w wychowanie młodzieży. Przypomniał, że sytuacja jest trudna, ponieważ mnóstwo młodych ludzi kończących szkołę podstawową kontynuuje naukę poza granicami powiatu. Jest to szczególnie widoczne w gminie Kamień. Liczba uczniów ma bezpośrednie przełożenie na wysokość subwencji oświatowej i kondycję finansową poszczególnych placówek. Pomimo trudności starosta przyznał nagrody.
W tym roku wyróżnienia otrzymali:
Mirosława Niemyjska - Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie,
Tomasz Cyganek - Liceum Ogólnokształcące im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie,
Arkadiusz Ziołecki - Liceum Ogólnokształcące im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie,
Lidia Florczak-Nita - Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie,
Dorota Jendrzejek - Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie,
Joanna Malczewska - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sępólnie,
Sylwia Gołaś - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie,
Anna Grochowska - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku,
Marek Stasiak - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku,
Magdalena Kuszewska - Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku.

 

 

 

 

 

 
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...