Gmina Kamień

Estetyka wsi i zagrody wiejskiej

Robert Środecki, 12 październik 2017, 12:41
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły czwartek w świetlicy wiejskiej w Witkowie odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji gminnego konkursu „Estetyka wsi i zagrody”. Właściciele wyróżnionych posesji, gospodarstw i działek otrzymali cenne nagrody ufundowane przez samorząd i Bank Spółdzielczy w Więcborku.
Estetyka wsi i zagrody wiejskiej

Laureaci tegorocznej edycji konkursu „Estetyka wsi i zagrody” w gminie Kamień

Estetyka wsi i zagrody wiejskiej

Świetlicę wiejską w Witkowie wypełniły uczestniczki konkursu

Gminne konkursy „Estetyka wsi i zagrody wiejskiej” to już lokalna tradycja. Mieszkańcy gminy Kamień o miano najpiękniejszej posesji czy działki rywalizowali po raz dwudziesty. W tym roku w konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Specjalna komisja wizytowała ogrody i obejścia i przyznawała punkty.
W gminie Kamień rywalizowano w 3 kategoriach: gospodarstwo, posesja i działka. W kategorii gospodarstwo wyróżniono Edytę Wołowicz z Dąbrówki. W kategorii posesja wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymały: Danuta Sałasinska z Witkowa, Agnieszka Warmke z Witkowa, Stefania Rasała z Dąbrówki, Zofia Pyszke z Orzełka i Milena Sułkowska z Dużej Cerkwicy. W kategorii działek nagrody otrzymały Teresa Reca z Zamartego i Dorota Skiba z Zamartego.
Każdy z uczestników konkursu otrzymał iglaka ufundowanego przez kamieński samorząd. Najlepsi odebrali leżaki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Więcborku i starostwo powiatowe. Nagrody rzeczowe wręczała Barbara Wiśniewska - dyrektor wydziału rolnictwa i leśnictwa w starostwie powiatowym - oraz Miłosz Oczki - wiceprezes Banku Spółdzielczego w Więcborku.
Po zakończeniu części oficjalnej burmistrz Kamienia Wojciech Głomski podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Podczas uroczystego podsumowania konkursu wyświetlano zdjęcia najładniejszych ogrodów. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki.