Festiwal Blues Express po raz 26.

Piotr Pankanin, 30 czerwiec 2018, 12:11
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Festiwal Blues Express to unikalne w swej formie prezentacji bluesa przedsięwzięcie. To współczesna, atrakcyjna realizacja idei muzycznej podróży koleją, zawarta w głębokiej historii bluesa i jego rozprzestrzeniania się poza Południem Stanów Zjednoczonych, gdzie powstał. Pomysłodawcą i dyrektorem tego organizowanego przez Dom Polski w Zakrzewie festiwalu jest Henryk Szopiński.
Festiwal Blues Express po raz 26.

bluesexpress.pl

Blues Express startował jako edukacyjna warsztatowa impreza upowszechniająca wiedzę o bluesie i sposoby jego recepcji. Stworzył i oferuje interesującą propozycję bycia razem podczas wspólnej zabawy z bluesem, blues-rockiem czy rhythm and bluesem. Występowali na nim muzycy z Polski oraz Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Austrii, Szwecji, Niemiec i Białorusi. Do swojej historii Blues Express dopisze w tym roku kolejny 26. rozdział.

Prologiem festiwalu, jak od kilku lat, będzie koncert w Pile 6 lipca. Od godz. 18:30 na ul. Śródmiejskiej grać będą zespoły: Cotton Wing, Makar & The Children Of The Corn i Highway Blues Band.

Bluesowy ekspres wyruszy 7 lipca o godzinie 12:38 z Dworca Letniego w Poznaniu, gdzie pasażerów pożegna grupa Stara Szkoła. Na kolejnych przystankach podróżujący festiwalowym pociągiem bawić się będą przy muzyce koncertujących na stacjach zespołów. W tym roku, z powodu prac remontowych torów na odcinku Poznań-Piła, trasa bluesowego pociągu będzie przebiegać nieco inaczej niż dotychczas. Pojedzie tym razem przez Krzyż (tam zagra Blueska Blues Band), Trzciankę (Blues Junkers) do Piły (Tortilla), a dalej przez Krajenkę (Cherries In Ski), Złotów (Moscow Beatballs) do Zakrzewa (Highway). Ten przypadek sprawił, że Blues Express dotrze w tym roku do nowych miejsc i nowych słuchaczy.

Finałowy koncert w amfiteatrze leśnym nad Jeziorem Proboszczowski w Zakrzewie rozpocznie się o godzinie 20:00. Wystąpią: Chuck Frazier & Brick House, Sebastian Riedel & Cree, Karen Edwards & Eljazz Trio, Blues Flowers, Open Blues i Electric Blues Band.

W powrotną drogę do Poznania pociąg wyjedzie z Zakrzewa 8 lipca o godzinie 3:16.