stat4u
Więcbork

Gazyfikacja Więcborka

Robert Lida, 21 wrzesień 2017, 11:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Burmistrz Waldemar Kuszewski zwrócił się do mieszkańców Więcborka, zainteresowanych podłączeniem do sieci gazowej, o wypełnienie specjalnych ankiet. Na ich podstawie Pomorska Spółka Gazownictwa Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy będzie mógł opracować analizę ekonomiczną i techniczną przedsięwzięcia. Mówiąc wprost, zdecyduje czy jest ono opłacalne.
Gazyfikacja Więcborka

Więcbork ma szanse na gaz?

22 czerwca br. burmistrz Więcborka oraz dyrektor Pomorskiej Spółki Gazownictwa Sebastian Latanowicz  podpisali list intencyjny dotyczący wspólnych działań, które umożliwią gazyfikację Więcborka. Rozważane są dwa scenariusze. Pierwszy polega na budowie gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego Sępólno
z Nakłem. Drugi scenariusz przewiduje system tak zwanej regazyfikacji, czyli dostarczanie gazu w postaci skroplonej na przykład koleją. Następnie taki gaz w stacji regazyfikacji jest podgrzewany, zmieniany w postać gazową i rozprowadzany miejską siecią. Gmina ze swej strony zobowiązała się do zebrania informacji wśród mieszkańców i przedsiębiorców zainteresowanych podłączeniem do sieci. Wiadomo, że jest to przedsięwzięcie komercyjne. Spółka gazownicza musi przeprowadzić analizy ekonomiczne dotyczące opłacalności tego przedsięwzięcia. Służyć temu mają właśnie ankiety dostępne na stronie internetowej gminy Więcbork oraz w urzędzie miejskim.
–  Ankieta nie jest żadnym zobowiązaniem i nie pociąga za sobą żadnych skutków prawnych, a jej wypełnienie jest całkowicie dobrowolne – mówi burmistrz Waldemar Kuszewski.
Wypełnioną i podpisaną ankietę należy dostarczyć do sekretariatu urzędu miejskiego lub przesłać drogą elektroniczną do 31 października.
Oczywiście nieprawdą jest to, co na swojej stronie wypisuje znany mieszkaniec Więcborka, który chwali się, że załatwił 100.000.000 złotych na gazyfikację miasta. Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły,
a pieniądze zupełnie nie te.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...