stat4u
Kamień

Gmina wzmacnia atrakcyjność jeziora

Robert Środecki, 12 kwiecień 2018, 15:10
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do końca maja nad jeziorem Mochel w Kamieniu mają powstać nowe pomosty i platforma widokowa. W magistracie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie inwestycji. Wygrała firma Marbruk.
Gmina wzmacnia atrakcyjność jeziora

Do końca maja nad jeziorem Mochel powstaną nowe pomosty

Gmina przymierza się do realizacji projektu pt. „Wzmocnienie atrakcyjności jeziora Mochel poprzez budowę pomostów oraz platformy widokowej”. W ubiegłą środę burmistrz Kamienia podpisał umowę z wykonawcą. Budowa nowej infrastruktury nad Mochlem pochłonie 369 tys. zł.
Gmina otrzyma na realizację zadania dofinansowanie w kwocie 211 tys. zł. Nad Mochlem powstanie nowy pomost w kształcie litery H o powierzchni 154 m2, pomost w kształcie litery T o powierzchni 82 m2 oraz platforma widokowa o powierzchni 40 m2. Inwestycja będzie realizowana do końca maja. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pomosty będą oddane do użytku przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.
Do realizacji podobnej inwestycji przygotowują się władze Sępólna. Niebawem rozstrzygnie się przetarg na budowę nowych pomostów nad Jeziorem Sępoleńskim.
Jeszcze dalej sięgają plany samorządowców z Więcborka. Im marzy się molo, które ma powstać w centrum miasta. Realizacja karkołomnej inwestycji w takim zakresie jak zaplanowano jest zagrożona, ponieważ oferty potencjalnych wykonawców znacząco przekraczają możliwości finansowe gminy.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...