stat4u
Więcbork

Gminne obchody Dnia Strażaka

11 maj 2017, 14:10
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę 29 kwietnia w gminie Więcbork obchodzony był Dzień Strażaka. Uroczystość zgromadziła reprezentacje druhów z całej gminy. W tym roku gospodarzem strażackiego święta była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku.
Gminne obchody Dnia Strażaka

Poczty sztandarowe podczas Hymnu Związkowego

Obchody rozpoczęły się przemarszem zgromadzonych jednostek sprzed Gimnazjum im. Polskich Noblistów do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została msza św. w intencji strażaków. Nabożeństwo poprowadził proboszcz parafii ks. Adam Andrzejczak, który skierował wiele ciepłych słów pod adresem strażaków oraz ich rodzin. Po mszy w uroczystym peletonie zebrani przemaszerowali pod strażnicę w Więcborku, gdzie odbyła się dalsza część spotkania.
Po złożeniu przez Ryszarda Białczyka - komendanta gminnego OSP w Więcborku - meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystych obchodów więcborska orkiestra pod batutą Karola Koziela zagrała Hymn Związkowy. Następnie Teresa Dropinska – prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Więcborku - rozpoczęła oficjalną część uroczystości, witając wszystkich przybyłych gości oraz składając strażakom życzenia. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom i wystąpienia zaproszonych gości.
Pogoda tego dnia była bardzo kapryśna, opady deszczu nie pozwoliły na występ artystyczny dzieci, ale miłym akcentem było wspólne biesiadowanie. Na wszystkie druhny i druhów oraz zaproszonych gości po zakończeniu części oficjalnej czekał poczęstunek przygotowany w sali OSP Więcbork.

Artykuł wyświetlono 365 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...