stat4u
Kamień

IV Kiermasz Wielkanocny

Robert Środecki, 11 kwiecień 2019, 10:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w Miejsko- -Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu odbył się IV Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych zaprosili kilku wystawców i twórców rękodzieła. Niestety, z zaproszenia nie skorzystali okoliczni mieszkańcy, którzy niezbyt licznie pojawili się w domu kultury.
IV Kiermasz Wielkanocny

Wszyscy uczestnicy konkursu na ciasto

IV Kiermasz Wielkanocny

W tym roku jurorzy mieli do skosztowania 20 ciast

W sobotę w domu kultury w Kamieniu  pojawiło się kilku wystawców. Byli wśród nich: Monika Domaszek, Małgorzata Rubin-Beszterda, Wiesława Trzebiatowska, Barbara Lisowska, Marzena Przytarska i Jolanta Zaremba. Na stołach dominowały ozdoby i dekoracje świąteczne, które można było obejrzeć, dotknąć i kupić.

Główną atrakcją kiermaszu, podobnie jak w poprzednich latach, był konkurs na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne. W tym roku jurorzy skosztowali i ocenili wygląd aż 20 ciast przygotowanych przez panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich. I miejsce zajęło KGW w Małej Cerkwicy, które w nagrodę otrzymało mikrofalówkę, II miejsce również zdobyło KGW w Małej Cerkwicy, a w nagrodę otrzymało warnik do wody, III miejsce zdobyło KGW w Witkowie. W prezencie panie otrzymały zestaw garnków. Twórcom wszystkich wypieków wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Mieszkańcy Kamienia, którzy w sobotę postanowili odwiedzić kiermasz, mieli okazję do degustacji słodkości wielkanocnych i zagłosowania najsmaczniejsze ciasto. Dodatkowa nagroda „Od łasuchów wielkanocnych” trafiła do KGW z Obkasu.
Kiermasz, pomimo tego że znakomicie wpisuje się w klimat zbliżających się świat, nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców.
 

 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...