Sępólno

Jaskinia hazardu w Sępólnie

Robert Środecki, 03 grudzień 2020, 09:27
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W największym mieście powiatu sępoleńskiego kwitnie nielegalny hazard. Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej namierzyli i zlikwidowali dwa lokale, w których odbywały się nielegalne gry. Jedna z jaskiń hazardu znajdowała się w Sępólnie. Administracja skarbowa skonfiskowała gotówkę oraz sprzęt i przesłuchała świadków, głównie klientów salonu gier.
Jaskinia hazardu w Sępólnie

W byłym sklepie z tkaninami, firankami, bielizną i pasmanterią w samym centrum Sępólna przy Placu Wolności prowadzono przestępczą działalność. Widoczne kamery oraz okienko z wyświetlaczem ledowym „OPEN”

Jaskinia hazardu w Sępólnie

Funkcjonariusze KAS skonfiskowali sprzęt do gier oraz gotówkę

W trakcie realizacji czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili dwa lokale, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. Znaleziono tam 
i skonfiskowano 10 urządzeń pozwalających prowadzenie nielegalnych gier. Jeden z lokali zlokalizowany był w centrum Ciechocinka, a drugi w Sępólnie. 
– Mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili salon gier w Sępólnie Krajeńskim. Lokal już wcześniej był pod ich obserwacją. Wiadome więc było, że posiada liczne zabezpieczenia utrudniające dostanie się do wewnątrz. Pomimo kamer zewnętrznych i zamka elektromagnetycznego z systemem selekcji klientów, funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne. W ich wyniku ujawniono i zabezpieczono 4 urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy przesłuchano również dwudziestolatkę prowadzącą salon gier oraz przebywających w nim 6 klientów – informuje w komunikacie rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej. 
Jak widać, w Sępólnie nie brakuje miłośników hazardu uczęszczających do nielegalnych salonów rozrywki. Na tego typu miejsca zawsze było i będzie zapotrzebowanie. Prędzej czy później salony są namierzane przez skarbówkę, a znajdujący się tam sprzęt zostaje skonfiskowany .
– Nalot na to miejsce przez funkcjonariuszy KAS-u odbywał się bez naszego udziału. Nie wiem nawet jaki jest rezultat działań i czy ktoś został zatrzymany – informuje Małgorzata Warsińska z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie 
Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że salon gier hazardowych znajdował się w ścisłym centrum Sępólna, w pobliżu placu Wolności.  
Jak informuje KAS, oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy 
o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.