stat4u
Gmina Więcbork

Jastrzębiec wygrał turniej

Robert Środecki, 21 czerwiec 2018, 13:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W niedzielę na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Jastrzębcu odbył się turniej sołectw gminy Więcbork. W tym roku w cyklicznej imprezie cieszącej się sporym zainteresowaniem wystartowało 10 drużyn. Z konkurencjami przygotowanymi przez organizatorów najlepiej poradzili sobie gospodarze, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Jastrzębiec wygrał turniej

Wspólne zdjęcie uczestników turnieju

Jastrzębiec wygrał turniej

Strong man - jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji

W tym roku organizatorzy przygotowali 6 konkurencji: nurkowanie
z jajem, abc sołtysa, strong man, sztafetę kulinarną, turniejową kasę
i hula- hop. Dodatkowa konkurencja była adresowana do dzieci ze wszystkich sołectw biorących udział w turnieju. W niedzielę  zawodnicy z poszczególnych drużyn kulali oponę, szukali monet w pojemnikach ze zbożem, spożywali banany i babeczki oraz dmuchali balony. Musieli również wykazać się zdolnościami manualnymi. Na poziom rywalizacji duży wpływ miał dokuczliwy upał. Zacięta walka pomiędzy czołowymi sołectwami toczyła się do samego końca. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze. Sołectwo Jastrzębiec zdobyło 46,5 pkt., II miejsce zajęło Śmiłowo – 44,5 pkt., III miejsce Borzyszkowo – 44,5 pkt. Kolejne miejsca wywalczyły Suchorączek i Górowatki, Zabartowo, Frydrychowo, Jeleń, Lubcza i Pęperzyn. Wszystkie drużyny odebrały cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Dodatkową motywacją dla uczestników rywalizacji była obietnica złożona przez burmistrza Więcborka. Waldemar Kuszewski zadeklarował, że zwycięskie sołectwo otrzyma dwa dodatkowe transporty tłucznia do utwardzenia dróg. Turniejowi sołectw towarzyszyły pokaz zumby oraz bogato zaopatrzone stoiska gastronomiczne. Panie z KGW w Jastrzębcu serwowały pyszną kawę i ciasta. Panie
z Wielowicza oferowały orzeźwiający kompot, chłodnik i krokiety.   Duże wzięcie miała darmowa grochówka i dania z grilla. Kolejny turniej sołectw gminy Więcbork odbędzie się już za rok w Suchorączku. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...