Sitno

Je ziemniaki, bo nie może dojechać po chleb

Robert Lida, 21 grudzień 2017, 13:34
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jezioro, które utworzyło się na gminnej drodze, odcięło mieszkańca Sitna od świata. Nie może pojechać do sklepu po chleb, więc żywi się głównie ziemniakami. Strach pomyśleć, co by było, gdyby musiała do niego dojechać karetka lub straż.
Je ziemniaki, bo nie może dojechać po chleb

Jezioro, które utworzyło się na gminnej drodze, odcięło mieszkańca Sitna od świata

Chodzi o gruntową drogę z Sitna w kierunku Jastrzębca. Mężczyzna mieszka na dalekim wybudowaniu, około 2,5 kilometra od wsi. Na drodze utworzyło się potężne rozlewisko, którego nie sposób przebrnąć. Nawet ciągniki rolnicze nie dają rady.
– Jestem po trzech operacjach kręgosłupa i czekają mnie następne. Gdyby miała do mnie przyjechać karetka, to nie ma takiej możliwości. Przejście pieszo do wioski zajmuje mi godzinę. Wójt obiecywał gruz na drogę. Przywieźli jakieś śmieci i teraz zrobiła się tam zupa, której i tak nie można przejechać. Mało tego, są tam metalowe pręty, które przebijają koła – mówi mieszkaniec Sitna odcięty od świata.
– Znam tę sytuację. Przeznaczyliśmy na tę drogę trzy transporty gruzobetonu. Dwa już dojechały, chociaż nie byliśmy zadowoleni z jego jakości. Podobnych przypadków w gminie jest więcej, między innymi w Skoraczewie. Niestety, pogoda nam nie pomaga. Mało tego, w pewnym momencie firmie, która to robi, zabrakło kruszywa. O tych prętach też słyszałem. Musimy to sprawdzić. Tak nie może być – mówi wójt Sośna Leszek Stroiński.
Gmina Sośno ciągle zmaga się ze skutkami nawałnicy, a spotkał ją kolejny kataklizm. Zresztą dotyczy to także innych samorządów. Po prostu ciągle pada. Woda zbiera się nawet w najmniejszych zagłębieniach terenu, zalewa też drogi, po których jeżdżą ciężkie ciągniki i maszyny rolnicze. Na gruntowych drogach jest w tej chwili tragedia. To oczywiście nie zmienia faktu, że mieszkańcowi Sitna trzeba pomóc.