stat4u
Więcbork

Jest przetarg na budowę sieci gazowej w Więcborku

Robert Lida, 08 marzec 2018, 14:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na platformie zakupowej Polskiej Spółki Gazownictwa ukazało się ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji sieci gazowej w Więcborku. Otwarcie kopert z ofertami ma nastąpić 18 kwietnia.
Jest przetarg na budowę sieci gazowej w Więcborku

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej Więcborka dyrektor oddziału PSG w Bydgoszczy, Sebastian Latanowicz przedstawił radnym kalendarz działań zmierzających do gazyfikacji Więcborka. Powiedział wówczas, że jeszcze w lutym zostanie ogłoszony przetarg na prace projektowe. Sprawdziliśmy, pan dyrektor dotrzymał słowa. W dniu 27 lutego na platformie zakupowej PSG pojawiło się ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej budowy sieci gazowej średniego ciśnienia, stacji gazowej wysokiego ciśnienia oraz stacji regazyfkacji gazu LNG w miejscowości Więcbork.
Jak twierdził dyrektor Latanowicz, wykonanie dokumentacji projektowej to najdłuższy okres w procesie inwestycyjnym. – Chcielibyśmy go zakończyć najpóźniej we wrześniu 2020 roku – mówił. Rok później pierwsi mieszkańcy Więcborka mają mieć gaz w swoich domach.
Przypomnijmy, że Więcbork ma posiadać autonomiczną sieć gazową zasilaną gazem LNG, który transportem kołowym będzie przywożony z gazoportu w Świnoujściu. Gaz w postaci skroplonej będzie poddany procesowi regazyfikacji, czyli podgrzaniu do temperatury otoczenia, i następnie trafi do sieci. Działkę pod stację regazyfikacji ma wskazać gmina. – Zaproponujemy teren byłego toru motocrossowego. Uważamy, że jest to miejsce bezkonfliktowe – mówi burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Zgodnie z deklaracją dyrektora Latanowicza duże szanse na sieć gazową ma również Witunia i Runowo.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...