Piłkarska liga powiatowa

Józek, smaruj wózek...

Robert Lida, Robert Środecki, Bartek Pankanin, 18 czerwiec 2017, 20:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jest takie powiedzenie: Józek, smaruj wózek pojedziemy po gnój. Na co Józek odpowiada: Taki ...j, wózkiem po gnój? I ma Józek rację, bo wózkiem wprawdzie powinien ruszyć, ale po mistrzowskie trofea. A Józek, dla ścisłości, nazywa się Rękiewicz i jest liderem LZS Płocicz - drużyny, która już dzisiaj zdetonowała szampany po kolejnym zwycięstwie gwarantującym drużynie mistrzostwo ligi powiatowej w sezonie 2016/2016. Oklaski!

Józek Rękiewicz zdetonował szampana na potwierdzenie mistrzostwa powiatówki na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Fot. Robert Środecki

LZS Lutówko - Odrodzeni Mała Cerkwica 0:4 (0:0)
Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, grający w dziewiątkę LZS Lutówko w pierwszej połowie był zespołem lepszym i zasłużył przynajmniej na jedną bramkę. Niestety Gracjan Murek w znakomitej sytuacji trafił w słupek. Gospodarze toczyli równorzędną walkę do 65 minuty. Wtedy po raz pierwszy trafił do ich bramki doświadczony kapitan Odrodzonych, Piotr Krzyżanowski. Od tej chwili goście przejęli kontrolę nad meczem i strzelili kolejne bramki. Po raz drugi trafił Piotr Krzyżanowski. Dwie bramki strzelił też Mateusz Rink, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Sosenka Sośno - WKS Wałdowo 1:5 (0:1)
Pierwsza połowa nie zwiastowała pogromu gospodarzy. Jedynego gola w tej odsłonie strzelił Paweł Pukownik. Do wyrównania kilka minut po przerwie doprowadził Remigiusz Zieliński. Mecz rozstrzygnął się między 60 a 70 minutą. W tym czasie goście strzelili dwie bramki. Dwie kolejne dołożyli w samej końcówce. Po przerwie do siatki Sosenki trafiali: Łukasz Pukownik, Jakub Spychała i dwukrotnie Elian Brzykcy. W pełni zasłużone zwycięstwo gości.

LZS Płocicz - Zryw Dąbrówka 4:1 (4:0)
Drużyna z Płocicza została nowym mistrzem piłkarskiej ligi powiatowej. Na swoim boisku pewnie pokonała drużynę z Dąbrówki. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił w pierwszej połowie Mariusz Haliniak, który został bohaterem tego spotkania. Honorowego gola dla gości zdobył Jakub Kuszaj. Po ostatnim gwizdku sędziego w niebo wystrzeliły korki szampana, a gospodarze rozpoczęli świętowanie. Drużynie z Płocicza gratulujemy tytułu mistrzowskiego.

Time Lubcza - HZ Zamarte 2:8 (1:5)
Prawdziwy strzelecki festiwal urządzili sobie zawodnicy z Zamartego. Na dwie kolejki przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek rozgromili gospodarzy z Lubczy. Bramki dla gości strzelali: 5x Błażej Odyja, Rafał Lanowski, Marcin Gapa oraz Marcin Żychski, dla gospodarzy trafiali: Jan Wieprzowski oraz Krzysztof Ruta.