stat4u
Więcbork

Jubileusz 20-lecia TKCh

MGOK Więcbork, 22 listopad 2018, 10:36
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wielu wzruszeń dostarczył mieszkańcom Więcborka ewangelizacyjny koncert zespołu Effatha, który w sobotni wieczór wystąpił na scenie w sali widowiskowej Miejsko- -Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Zanim jednak młodzi wokaliści prowadzonego przez wikariusza więcborskiej parafii ks. Tomasza Klafetkę zespołu pojawili się na scenie, odbyła się tam miła uroczystość podsumowująca 20 lat Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w powiecie sępoleńskim.
Jubileusz 20-lecia TKCh

Koncert zespołu Effatha

Jubileusz 20-lecia TKCh

Ks. Tomaszowi Klafetce dziękuje więcborska młodzież

 Dwudziestolecie TKCh było dla pomysłodawców i głównych organizatorów przedsięwzięcia, pani Zofii Świerczewskiej i pana Leszka Szumigaja, okazją do wspomnień, ale także do podziękowań płynących do wielu ludzi dobrego serca. Podziękowania i rzeźby Chrystusa Frasobliwego autorstwa więcborskiego artysty ludowego pana Józefa Walczaka, trafiły do rąk wielu przedstawicieli lokalnego samorządu, duchownych, sponsorów, przychylnych mediów czy po prostu do ludzi życzliwych, gotowych na różne sposoby wspomagać słuszną i cenną ideę promowania wartości chrześcijańskich.
Po części oficjalnej, przyszedł czas na, jak się okazało, niezwykle radosny i energetyczny, momentami zaś refleksyjny koncert zespołu Effatha. Sala widowiskowa więcborskiego MGOK-u wypełniona była po brzegi. Występ i jego niepowtarzalna atmosfera na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych.
Przez dwie godziny Effatha otwierała umysły i serca publiczności na nieskończoną miłość i dobroć Boga. Pośród publiczności nie było nikogo, kto tego wieczoru nie dał się porwać młodym muzykom i do kogo nie trafiło przesłanie płynące z wykonywanych przez nich utworów.

 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...