stat4u
Kamień

Kamionka apeluje o remont stadionu

Robert Środecki, 11 kwiecień 2019, 10:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zarząd klubu sportowego LKS Kamionka apeluje do władz miasta o pilny remont stadionu. Zabytkowy obiekt, na którym w przyszłym roku będą się odbywać igrzyska sportowców wiejskich, wymaga pilnej modernizacji. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 675 tys. zł.
Kamionka apeluje o remont stadionu

Przy każdej możliwej okazji zarząd Kamionki sygnalizuje pilną potrzebę modernizacji stadionu miejskiego, ale władze miasta są głuche na wołanie o pomoc. Na ostatniej sesji jeden z radnych odczytał pismo władz klubu w tej sprawie.
,,Zarząd klubu LKS Kamionka zwraca się z prośbą o podjęcie działań, których celem ma być rewitalizacja stadionu miejskiego. Rewitalizacja stadionu w Kamieniu polegać ma na podnoszeniu standardu użytkowanego od połowy lat 80. XX wieku obiektu sportowego. Istniejący obiekt przez cały czas istnienia nie był modernizowany. Dzisiejszy sport na poziomie amatorskim wymaga obiektów dostosowanych do wymogów bhp, socjalnych, ekonomicznych, a przede wszystkim bezpiecznego i funkcjonalnego korzystania przez mieszkańców. Aby obiekt spełniał parametry, należy wykonać następujące prace: budowa systemu nawadniającego boisko piłkarskie, pełna renowacja boiska, wyposażenie boiska w sprzęt, modernizacja części gospodarczej i administracyjno-socjalnej, wymiana trybun, budowa boiska treningowego o nawierzchni trawiastej, odnowienie bieżni, termomodernizacja budynku i wymiana dachu azbestowego. Szacunkowy koszt zadania to około 675 tys. zł. Zrealizowana rewitalizacja pozwoli na zwiększenie atrakcyjności gminy Kamień pod względem bazy sportowej i turystycznej. Działania te przyczyniają się do zmniejszania poziomu ubóstwa i wykluczenia społecznego. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez organizowanie zajęć sportowych będzie najlepszą metodą wychowawczą. Zmodernizowany obiekt będzie doskonale współgrał z istniejącymi na terenie gminy obiektami sportowymi” - czytamy w piśmie.
Co na to władze gminy? – Budżet tworzymy razem i razem będziemy przeznaczać środki. Każde stowarzyszenie może ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne, a my jako gmina je wesprzemy. Wspólnie możemy to zrobić, a nie tylko spychać to na gminę – oświadczył na sesji burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.
Najważniejszy samorządowiec z Kamienia nie czuje sportu. Zachowuje sie tak, jakby modernizacja stadionu kompletnie go nie interesowała. Burmistrz nie musi żyć i intersować się sportem, ale powinien dbać o wizerunek miasta. Stadion Kamionki to straszydło położone w samym centrum turystycznego miasteczka na Krajnie. W przyszłym roku będą tam rozgrywane mecze podczas igrzysk sportowców wiejskich. Miasto odwiedzi wielu sportowców, działaczy i kibiców, którzy zobaczą relikt z lat 80. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...