stat4u
Więcbork

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Robert Środecki, 21 grudzień 2017, 13:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Impreza, która od kilku lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Kiermasz Bożonarodzeniowy

Gwoździem programu były jasełka w wykonaniu uczniów szkoły

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Stoiska z ozdobami były oblegane przez gości

Fenomen imprezy organizowanej w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego polega na zaangażowaniu w jej organizację uczniów, rodziców i nauczycieli. Owocem ciężkiej pracy szkolnej społeczności jest kiermasz świąteczny i widowisko bożonarodzeniowe będące doskonałym wprowadzeniem w klimat świąt. Po przekroczeniu progu gościnnej szkoły oczom wszystkich przybyłych ukazywały się ogromne stoły wypełnione ozdobami i dekoracjami świątecznymi. Dochód ze sprzedaży wystawianych przedmiotów zasila konto szkoły. Część artystyczną przygotowano w sali gimnastycznej, szczelnie wypełnionej przez widzów. Jako pierwsi na scenie pojawili się nauczyciele, którzy specjalnie na tę okoliczność stworzyli chór i zaśpiewali kolędę. Po gronie pedagogicznym zaprezentowali się rodzice. Później zastąpili ich uczniowie szkoły, którzy przygotowali tradycyjne jasełka. Dodatkową atrakcją imprezy była kawiarenka z pysznościami. Na potrzeby kawiarenki zaaranżowano jedną z klas.
W piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku zapanowała świąteczna atmosfera. To zasługa tych wszystkich, którzy aktywnie włączają się w organizację imprezy będącej ważnym elementem szkolnej tradycji.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...