stat4u
Powiat

Kolejny przypadek w powiecie sępoleńskim

Robert Środecki, 07 maj 2020, 13:51
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek rano u mieszkanki gminy Więcbork przebywającej w jednym z bydgoskich szpitali stwierdzono obecność koronawirusa. Wojewoda kujawsko--pomorski poinformował o tym fakcie w codziennym komunikacie. To drugi przypadek odnotowany w powiecie sępoleńskim.
Kolejny przypadek w powiecie sępoleńskim

„Informuję o kolejnych 6 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród osób zakażonych jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z Torunia, 3 osoby z powiatu chełmińskiego oraz 1 osoba z powiatu sępoleńskiego. Są też dobre informacje. Mamy kolejnych 24 ozdrowieńców” – napisał w piątek rano w codziennym komunikacie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Tę informację potwierdza starosta sępoleński Jarosław Tadych. – Mieszkanka powiatu sępoleńskiego przebywała w jednym z bydgoskich szpitali w związku z inną chorobą. Na miejscu wykonano jej test i okazało się, że wynik jest pozytywny. Rodzina tej osoby została objęta nadzorem epidemiologicznym. Od wszystkich zostaną pobrane testy – mówi starosta. To drugi przypadek koronawirusa w powiecie sępoleńskim. Na początku kwietnia obecność wirusa stwierdzono u mieszkańca Kamienia, który wrócił do domu z delegacji zagranicznej. Mężczyzna nie miał żadnych objawów, pomimo tego wynik testu był pozytywny.
W długi weekend majowy na terenie powiatu znacząco wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Według oficjalnych danych z 1 maja było ich 154. W ciągu kolejnych 3 dni ta liczba wzrosła do 269 osób. Według danych starostwa od początku epidemii do poniedziałku na terenie powiatu pobrano 141 testów na obecność wirusa. Dwa z nich dały wynik pozytywny.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...