Krajna zdemolowała MRKS

Tomasz Aderjahn, 15 wrzesień 2013, 10:36
Tenisiści stołowi rozpoczęli zmagania w nowym sezonie. Pierwsza kolejka była bardzo udana dla sępoleńskich drużyn, które w komplecie wygrały swoje pojedynki. Drużyna Kamionki rozpoczęła sezon od remisu.

Para M. Lach - J. Wieczerzak poprowadziła Krajnę do zwycięstwa. Fot. Tomasz Aderjahn

W rozgrywkach II ligi pozostała nam jedynie Krajna. Jak podawaliśmy w ubiegłym tygodniu, z rozgrywek wycofała się Kamionka. W pierwszym spotkaniu sępoleńska drużyna gościła we własnej hali młodą ekipę MRKS II Gdańsk. Otwarcie gospodarzy było bardzo mocne. Z czterech pierwszych gier singlowych Krajna wygrała wszystkie cztery, tracąc w trzech po jednym secie. Swój pojedynek, bez straty seta szybko wygrał T. Masiak. Gry deblowe były tylko potwierdzeniem dominacji sępoleńskiej drużyny, a dwie wygrane sprawiły, że widniał wynik 6:0. Dwa kolejne wygrane pojedynki dołożyli M. Michalczewski oraz M. Lach i zanosiło się na zwycięstwo do zera. Ostatnie dwie gry przyniosły niespodziewane emocje. Na pierwszym stole J. Wieczerzak przegrywał już 2:0 w setach, by kolejne trzy wygrać i zapisać zwycięstwo na swoim koncie. Na drugim stole T. Masiak również przegrał dwa pierwsze sety, a w trzecim zawodnik z Gdańska już miał piłkę meczową, jednak tenisista Krajny zdołał w końcówce przechylić szalę na swoją korzyść, wygrywając trzeciego seta. Niestety, czwarty set był ostatnim i wygrana tenisisty gości sprawiła, że drużyna z Gdańska zdobyła honorowy punkt.
W rozgrywkach III ligi druga drużyna Krajny miała zmierzyć się z UZTS Barcin, jednak ekipa ta po wycofaniu się Kamionki z II ligi uzyskała awans, co sprawiło, że Krajna II miała wolne. Szybko wykorzystał to trener sępoleńskiej drużyny P. Rogowski, posyłając na pojedynek V ligi do Paterka M. Licę, co było niewątpliwie sporym wzmocnieniem. Gospodarze, którzy w tym roku zamierzali powalczyć o awans, już w pierwszym meczu polegli właśnie z Krajną III.
Po wycofaniu się z II ligi Kamionce pozostała jedna drużyna, która rywalizuje w IV lidze. W pierwszym spotkaniu udało się przywieźć jeden punkt z Laskowic.
Udanie rozgrywki ligi młodzieżowej zainaugurowali młodzi tenisiści Krajny, którzy w pierwszym spotkaniu pewnie wygrali w Grudziądzu z Olimpią.

Wyniki:
II liga
Krajna - MRKS II Gdańsk 9:1
 Punkty: J. Wieczerzak 2,5; M. Lach 2,5; M. Michalczewski 2,5; T. Masiak 1,5.

Pozostałe wyniki:
AZS AWFiS Gdańsk - UZTS Barcin 9:1, Rąbała I Pelplin - Remus Kościerzyna 5:5, Tęcza N. Wieś Lęborska - Olimpia Gniew 8:2, Ebenista Domy z Drewna Chełmno - Agro-Sieć LUKS Chełmno 10:0, Pogoń II Lębork - Kusy Laskowice 7:3, Energa III Toruń - EMDEK Bydgoszcz 8:2, Lis Sierakowice - Piast Kruszwica przeł.

III liga
Emdek II Bydgoszcz - Szaniec Świecie/Osą 4:8, Olimpia/Unia II Grudziądz - Gwiazda II Bydgoszcz 8:4, Piast Łasin - LUKS III Chełmno 3:8, UKS TOP Solec Kuj. - Sokół Gniewkowo 8:4, Energa V Toruń - LZS Jastrzębie 8:2, Krajna II Sępólno - pauza.

IV liga
Kusy II Laskowice - Kamionka 7:7
 Punkty: T. Buczkowski 3,5; B. Lepak 2,5; D. Szwochert 1.

UKS Pigża - Pomorzanin Serock 8:3, Unia Choceń - UKS OSiR Brodnica 3:8, Pogoń Mogilno - Sparta Nakło 8:3, UZTS II Barcin - Iskra Plemięta 8:2, Piast II Kruszwica - Emdek III Bydgoszcz 8:4.

V liga
WDK Paterek - Krajna III 4:8
 Punkty: W. Przybyłka 3,5; M. Lica 3; P. Rogowski 1,5.

Gwiazda Bukowiec - Gwiazda III Bydgoszcz 7:7, Sokół II Gniewkowo - UKS OSiR II Brodnica 8:2, Olimpia III Grudziądz - Olimpia IV Grudziądz 8:0, Kusy III Laskowice - Tytan 65 Bydgoszcz 8:2.

Liga młodzieżowa
Olimpia V Grudziądz - Krajna IV 3:8
 Punkty: O. Rink 3,5; P. Winowiecki 2; P. Rybacka 1,5; S. Lemański 1.

Emdek IV Bydgoszcz - UKS Top Solec Kuj. 6:8, Sokół III Gniewkowo - Sokół IV Gniewkowo 8:0, LUKS IV Chełmno - Gwiazda V Bydgoszcz 4:8, Kusy IV Laskowice - Kusy V Laskowice i Energa V Toruń - Energa VI Toruń przeł.