Piłkarska liga powiatowa

Lubcza na farcie

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 24 październik 2021, 18:16
Drużyna Time Lubcza ma przed sobą ciężki orzech do zgryzienia. Do końca rundy pozostały im do pokonania czołowe drużyny gminy Kamień Krajeński. Podczas IX kolejki gościli u siebie drużynę LZS Victoria Orzełek, która mocno postawiła się wiceliderowi i do 87. minuty prowadziła 1:0. Time walczył do końca i w ostatnich minutach spotkania zdołał zdobyć dwie bramki, które dały im zwycięstwo. Za tydzień odbędzie się pojedynek Zryw Dąbrówka - KS Time Lubcza, który rozstrzygnie, który drużyna ma lepszą formę.

W trakcie 9 kolejki drużyny LZS Lutówko oraz Odrodzeni Mała Cerkiwca zacięcie walczyły o 9 miejsce w tabeli. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna odrodzonych, lecz gospodarze wypracowali dwie szybkie kontry i już po chwili wysunęli się na prowadzenie.  Przed zakończeniem pierwszej połowy bramke do szatni zdobył Roman Mokienko. Druga część spotkania również rozpoczęła się od gola gości z Cerkwicy, lecz nie trwała ona długo, ponieważ strzałem z dystansu bramkę zdobył Arek Piasecki. Mecz toczył się na równym poziomie i obie drużyny nie dały za wygraną. Orzeł z Dąbrowy udał się dziś do Sośna, gdzie miejscowi pomimo braków kadrowych nie poddali się walkowerem i przystąpili do rozgrywek w okrojonym składzie.  Od 5 minuty spotkania Orzeł zaczął swoją parade bramkową po strzale Roberta Chryszczaka, który świetnie  odnajduję się w roli napastnika. Dobre spotkanie rozegrał dziś młody  napastnik Orła - Łukasz Korzeniak, który w tym spotkaniu zdobył aż 5 goli.  Złą passe przełamał Miłosz Spirka, który podczas 9 kolejki zdobył swoje pierwsze bramki w tej rundzie. Emocjonujące spotkanie miało miejsce w Płociczu, który gościł dziś chłopaków z CENTRUM Obkas. Mecz był wyrównany i oba zespoły stworzyły wiele dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Grożne strzały na bramkę strzeżoną przez "Rybę" oddawał czołowy napastnik Obkasu - Mateusz Nowacki. W drugiej połowie ekipa z Płocicza zaczęła przeważać i po strzale z dystansu Dawida Chmarzyńśkiego, wysunęli się na prowadzenie, które w kolejnych minutach meczu umocnili.

Time Lubcza - Victoria Orzełek 2:1 (0:1)

Lubcza: Michał Borowicz, Rafał Trzósło
Orzełek: Mateusz Tomasz

Fireman Zabartowo/Pęperzyn - Zryw Dąbrówka 0:6 (0:3)