stat4u
Więcbork

Minister przywiózł 400 tysięcy zł na tablecie

Robert Lida, 26 wrzesień 2019, 09:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W środę na terenie szpitala powiatowego przebywał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Głównym punktem jego wizyty było podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu nowej karetki pogotowia dla szpitala.
Minister przywiózł 400 tysięcy zł na tablecie

Nowa karetka dla szpitala w Więcborku stała się faktem

Minister przywiózł 400 tysięcy zł na tablecie

Umowę podpisuje prezes Maria Kiełbasińska

Nie ma tygodnia, aby na terenie powiatu nie przebywał wojewoda czy jakiś minister. Każdy przywozi ze sobą rządowe pieniądze. Nie ma wątpliwości, że jest to element kampanii wyborczej, ale jeśli powiat czy gminy, a przez to ich mieszkańcy na tym korzystają, to nie mamy nic przeciwko. Tydzień wcześniej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przywiózł do Więcborka prawie 3.000.000 złotych na przebudowę gminnych dróg. Żaden wojewoda w historii nie gościł tak często na terenie powiatu sępoleńskiego. Czasami mamy wrażenie, że Mikołaj Bogdanowicz już tutaj mieszka. Wojewoda w Więcborku pojawił się znowu w środę. Towarzyszył wiceministrowi zdrowia Januszowi Cieszyńskiemu. Był również inny stały bywalec, czyli minister Łukasz Schreiber. Wizyta ministra była związana z rządowym programem wymiany ambulansów. Jeden z 13 przydzielonych na województwo kujawsko-pomorskie trafi właśnie do Więcborka.
– Bardzo się cieszę, że jestem dzisiaj na Krajnie w celu podpisania umowy na wymianę karetki, która do tej pory, przez 9 lat służyła szpitalowi w Więcborku. Przez ten czas przejechała ponad 240 tysięcy kilometrów. Najwyższy czas na to, aby w to miejsce trafił nowy ambulans. Taki, który spełnia wszystkie wymagania i wszystkie oczekiwania, które mają obecnie zespoły ratownictwa medycznego. Oczywiście karetka i sprzęt na niej są ważne, ale z punktu widzenia systemu najbardziej istotni są ludzie: ratownicy medyczni, lekarze, którzy stanowią obsadę zespołów ratownictwa medycznego i codziennie niosą pomoc. Na terenie całej Polski wymieniamy 200 ambulansów. To jest program rządowy pod auspicjami premiera Mateusza Morawieckiego. Ta karetka trafia właśnie do Więcborka ze względu na to, że szpital w Więcborku ma dwóch ambasadorów. Jednego w Bydgoszczy, czyli pana wojewodę, a drugiego w Warszawie, u boku samego premiera, czyli pana ministra Łukasza Schreibera. Muszę przyznać, że z panią prezes już wcześniej mieliśmy okazję rozmawiać, ponieważ staramy się wspierać wszystkie szpitale, szczególnie te powiatowe i dzięki temu we wrześniu zaprezentowaliśmy kolejną odsłonę wzrostu finansowania szpitali powiatowych. Dzięki temu kolejne około 600 tysięcy złotych trafi właśnie na zwiększenie ryczałtu szpitala w Więcborku. Liczymy na to, że te środki będą bardzo dobrze wykorzystane. Gwarancją tego są uśmiechy pacjentów, których mijaliśmy na korytarzu. Serdecznie wszystkim gratuluję. Cieszę się, że dzięki rządowemu programowi nowy sprzęt trafi właśnie do tego szpitala – powiedział minister Janusz Cieszyński.
Nowa karetka zastąpi pojazd, który do tej pory stacjonował przy szpitalu w Więcborku.
– Ten samochód ma najwięcej wyjazdów i dlatego jest najbardziej wyeksploatowany. Część wyposażenia zostanie przeniesiona do nowej karetki z tej starej. Dokupione zostaną też dwa nowe elementy wyposażenia – mówi prezes spółki Novum-Med Maria Kiełbasińska.
Minister Cieszyński przyjechał do Więcborka nie tylko ze swoją świtą, ale przywiózł także ministerialną ściankę, czyli potężny baner, który umieszcza się za decydentami podczas spotkań z dziennikarzami. Przywiózł również własny stolik, na którym podpisał umowę na 400 tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu karetki. Umowa nie miała formy papierowej. Był to po prostu tablet, a zamiast długopisów czy piór wykorzystano specjalny rysik. To taki znak czasów.
To nie koniec rządowej pomocy dla szpitala w Więcborku. Lada dzień powinna rozstrzygnąć się sprawa dofinansowania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zakupu nowego aparatu rentgenowskiego. Chodzi o niebagatelną kwotę 700 tysięcy złotych. Minister Schreiber dał wyraźnie do zrozumienia, że wszystko jest na dobrej drodze do pozytywnego załatwienia tej sprawy.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...