stat4u
Piłkarska liga powiatowa

Na PGR Arena goście lepsi o bramkę

Robert Lida, Robert Środeck, 30 kwiecień 2017, 20:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zima kończąca pierwszy miesiąc wiosny na szczęście nie ostudziła zapału piłkarzy spod szyldu ligi powiatowej. W najważniejszym meczu XVIII kolejki osłabiony Obrol – HZ Zamarte lepsze okazały się „Ziemniaki”. Potknięcie lidera podbudowało LZS Płocicz – drużynę, która po łatwym zwycięstwie nad LZS Lutówko (5:0) zmierza do odegrania istotnej roli w ostatecznym rozstrzygnięciu. Aktualnie drużyny reprezentujące gminę Kamień tworzą czołówkę tabeli odskakując od reszty. Czy one zadecydują o podziale najważniejszych łupów?
Na PGR Arena goście lepsi o bramkę

W meczu kolejki Obrol Obkas - HZ Zamarte lepsi okazali się goście. Fot. Robert Środecki

Zryw Dąbrówka - Victoria Orzełek 1:6 (0:3)
Goście całkowicie opanowali środek boiska i nie pozwalali miejscowym na rozwinięcie skrzydeł. Gra zespołowa i wyższe, indywidualne umiejętności zawodników Victorii ani przez chwilę nie podlegały dyskusji. Stąd łatwe zwycięstwo ekipy z Orzełka, która po fatalnej jesieni wróciła na właściwe tory. Victoria oddała swojego bramkarza do Krajny, ale udanie zastąpił go eks gracz Kamionki Bartek Szafrański. Bramki dla zwycięzców strzelali: Marcin Szreder 2, Sylwester Kowalik 2, Krzysztof Myszkowski i Przemysław Czapiewski. Honorowa bramkę dla Zrywu z rzutu karnego strzelił Artur Dullek.

 

Obrol Obkas - HZ Zamarte 1:2 (0:1)
W trakcie meczu dowiedzieliśmy się, że boisko w Obkasie to PGR Arena. No więc mecz kolejki rozgrywany na PGR Arenie nie dostarczył kibicom spodziewanych emocji. Gospodarze osłabieni brakiem Pawła Półczyńskiego i Dawida Wierzchuckiego nie radzili sobie z szybkim i zdeterminowanym przeciwnikiem, który po bramkach Marcina Żychskiego Arka Szulca prowadził 2:0. Gra się ożywiła w 67. minucie, kiedy kontaktową bramkę strzelił niezawodny Domin. Zamarte na nic więcej Obkasowi nie pozwoliło. Z porażki gospodarzy najbardziej cieszyli się piłkarze Płocicza.

Orzeł Dąbrowa – Odrodzeni Mała Cerkwica 3:3 (0:1)
Emocjonujące widowisko w Dąbrowie. Gospodarze przegrywali w tym meczu różnicą dwóch bramek po czym udało im się wyrównać i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Ozdobą meczu był ostatni gol dla gości autorstwa Damiana Kiedrowicza. Pozostałe bramki dla przyjezdnych strzelali Krystian Radzio i Mateusz Rink. Dla gospodarzy dwa gole strzelił Damian Raźny. Jedno trafienie dołożył niezniszczalny Bogdan Theus.

Fuks Wielowicz – WKS Wałdowo 1:5 (1:2)
Pierwsza połowa nie zwiastowała pogromu gospodarzy. Kluczowym momentem tego spotkania był rzut karny dla gości pewnie wykorzystany przez Sławomira Borowicza. Ta bramka podcięła gospodarzom skrzydła. W samej końcówce goście dołożyli dwa trafienia. Gole w tym meczu strzelali Dawid Chylewski 2, Kuba Spychała, Paweł Pukownik i wspomniany Sławomir Borowicz dla gości oraz Dawid Kmiecik dla gospodarzy. Pomimo wysokiego wyniku obie drużyny zmarnowały mnóstwo sytuacji podbramkowych.

W pozostałych spotkaniach padły rezultaty:

Time Lubcza - Sosenka Sośno 5:0

LZS Plocicz - LZS Lutówko 5:0

 

Artykuł wyświetlono 714 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...