stat4u
Dziedno

Na początek Dziedno

Robert Lida, 21 luty 2019, 13:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W gminie Sośno ruszył cykl zebrań sprawozdawczo--wyborczych w sołectwach. Pierwsze odbyło się w ubiegłą środę, w Dziednie. Sołtys się nie zmienił.
Na początek Dziedno

Mimo wczesnej pory na zebranie przybyło wielu mieszkańców

Na początek Dziedno

Sołtysem został ponownie Ryszard Badziński

– Na razie kadencja sołtysów i rad sołeckich liczy 4 lata. Statuty sołectw nie zostały zmienione. Jednak w trakcie roku będziemy chcieli to zmienić i zrównać kadencję sołtysów i rad z kadencją samorządu. Tak byłoby po prostu korzystniej. W obecnym układzie w ciągu jednej kadencji samorządu byłyby dwukrotne wybory sołtysów – mówi wójt Sośna Leszek Stroiński.
Długość kadencji sołtysów i rad sołeckich nie jest teraz najważniejsza. Ważne jest to aby te organy wybrać. Pierwsi uczynili to mieszkańcy Dziedna, którzy na sołeckie zebranie przyszli w liczbie 46. Jak na godziny przedpołudniowe nie jest to najgorszy wynik. Poprowadziła je osobiście przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Wąsik.
Zanim przystąpiono do wyborów dotychczasowy sołtys Ryszard Badziński złożył sprawozdanie ze swojej działalności w całej, minionej kadencji. Większość sołeckich pieniędzy pochłonęły remonty dróg gruntowych. Na ten cel wydano 60.000 złotych. – Myślę, że nie możemy obecnie narzekać na stan naszych dróg. Pewnie, że mogłoby być lepiej, ale i tak nie jest źle – mówił Ryszard Badziński.
Za ponad 30.000 wybudowano plac zabaw na osiedlu. Jednak najważniejszą i to historyczną inwestycją, która obecnie ma miejsce na terenie Dziedna jest budowa zaplecza dla kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Pod tym hasłem kryje się po prostu świetlica wiejska z prawdziwego zdarzenia z zapleczem kuchennym i sanitarnym, która powstaje przy boisku sportowym. Będzie to obiekt na miarę tego, który niedawno oddano do użytku w Komierowie tyle, że przy porównywalnych gabarytach o połowę tańszy. Budynek od fundamentów po dach jest nowy. Prace budowlane jeszcze trwają, ale efekty już widać. Takiej świetlicy w gminie Sośno nie ma żadne inne sołectwo.
– Nasze największe zadanie na ten rok i na przyszłość to wyposażenie tego obiektu. W tym roku mamy na ten cel w budżecie 23.000 złotych, ale to o wiele za mało. Mam nadzieję, że sukcesywnie uda się to zrobić – mówił sołtys Badziński, który już zapowiedział huczne otwarcie obiektu na początek czerwca. Ma to być uroczystość połączona z Dniem Dziecka i Dniem Strażaka.
Do wyborów sołtysa zgłoszono tylko jednego kandydata – dotychczasowego sołtysa. W tajnym głosowaniu Ryszard Badziński otrzymał 40 głosów popracia, 6 mieszkańców było przeciwko tej kandydaturze. Do 5-osobowej rady sołeckiej weszli: Krzysztof Giersz, Justyna Pankau, Monika Mulcan, Kamila Zamora i Jacek Grądzki.
W trakcie zebrania wójt przekazał mieszkańcom kilka bieżących informacji dotyczących funkcjonowania gminy. W zebraniu wziął również udział nowy dzielnicowy Andrzej Grochowski, który w swoim rejonie służbowym obejmującym również Dziedno pracuje zaledwie od tygodnia.   

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...