stat4u
Gmina Sępólno

Najlepsi z najlepszych

Robert Środecki, 05 październik 2017, 13:58
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie, która odbyła się w hali Krajna Arena, burmistrz Sępólna wręczył stypendia naukowe i nagrodził wyróżniających się uczniów z gminnych placówek oświatowych. Na stypendia naukowe zapracowało 23 gimnazjalistów i 15 uczniów szkół podstawowych. Wszyscy legitymowali się średnią ocen przekraczającą 5,20.
Najlepsi z najlepszych

Wyróżnieni uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie

Najlepsi z najlepszych

Nagrodzeni uczniowie Zespołu Szkół w Lutowie

We wrześniu w Sępólnie odbywa się uroczysta sesja rady miejskiej. Podczas obrad z wielką pompą wręczane są stypendia naukowe i nagrody za osiągnięcia w sporcie i licznych konkursach przedmiotowych. To moment, w którym rodzice i opiekunowie czują ogromną dumę ze swoich dzieci.
W tym roku stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce odebrało 15 uczniów szkół podstawowych: Rozalia Wierzchucka ZS nr 1 – średnia ocen 5,82, Antonina Dobrowolska ZS nr 3 – 5,82, Magdalena Tobolska ZS nr 3 – 5,82, Karolina Taff ZS nr 1 – 5,64, Laura Dobek ZS nr 3 – 5,64, Kinga Drobczyńska ZS nr 3 – 5,62, Sandra Fenske ZS nr 1 – 5,55, Julia Piekarska ZS w Wałdowie – 5,55, Wiktoria Czeszewska SP Wiśniewa - 5,55, Maja Trzos ZS nr 1 - 5,50, Katarzyna Bodzińska ZS nr 1 - 5,45, Klara Lemańska ZS nr 1 - 5,45, Maja Sokulska ZS nr 1 - 5,45, Igor Zalewski ZS nr 1 - 5,45, Wiktoria Raczycka ZS nr 3 - 5,45 oraz 23 gimnazjalistów: Julianna Siedlecka ZS nr 1 – 5,56, Agnieszka Wnuk ZS nr 3 – 5,53, Emilia Rogulska ZS nr 3 - 5,47, Ada Niemczyk ZS nr 1 - 5,40, Igor Siekierka ZS nr 1 - 5,40, Agnieszka Trawicka ZS w Wałdowie - 5,40, Barbara Grzegorzewska ZS nr 1 - 5,39, Marcelina Młodzik ZS nr 1 - 5,39, Magdalena Gappa ZS w Lutowie - 5,39, Magdalena Trzos ZS nr 1 - 5,36, Filip Sudziński ZS nr 1 - 5,33, Paulina Taff ZS nr 1 - 5,33, Ida Zalewska ZS nr 1 - 5,33, Martyna Wojtania ZS nr 3 - 5,33, Weronika Szreder ZS w Wałdowie - 5,33, Weronika Drobczyńska ZS nr 3 - 5,29, Natalia Duber ZS nr 1 - 5,28, Aleksandra Figat ZS nr 1 - 5,28, Julia Kała ZS nr 1 - 5,22, Wiktoria Chyrchel ZS w Wałdowie - 5,22, Klaudia Leda ZS w Wałdowie - 5,22, Kinga Nowicka ZS nr 1 - 5,21 i Stanisław Lemański ZS nr 1 - 5,20.
Każda z wymienionych osób otrzymała stypendia naukowe. Samorząd przeznaczył na ten cel 19 tys. zł.
– Chciałem z tego miejsca w imieniu władz samorządowych naszej gminy bardzo podziękować i pogratulować wszystkim, którzy na dzisiejszej uroczystej sesji zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Podziękowania kieruję do nauczycieli za wysiłek i trud w przekazywaniu dzieciom umiejętności i wiedzy, która będzie przydatna w kolejnych latach edukacji, za pasję i zaangażowanie w rozwijaniu zainteresowań i talentów naszych uczniów. Podziękowania kieruję też do rodziców i opiekunów, którzy dbając o swoje pociechy, na bieżąco współpracują z pedagogami naszych placówek oświatowych. Gratuluję wszystkim dzieciom uzyskanych wyników w nauce, szczególnych osiągnięć w edukacji i sporcie. Jesteście najlepszymi z najlepszych w naszej gminie – powiedział do wyróżnionych burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Po wręczeniu stypendiów na mównicy pojawił się Marek Tymecki. Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie przedstawił informację o stanie realizacji zadań oświatowych. Najpierw jednak wspomniał, że w wyniku reformy oświaty żaden nauczyciel z gminnych placówek oświatowych nie stracił pracy. Tymecki w kilku zdaniach wspomniał o remontach przeprowadzonych w szkołach podczas letnich wakacji. Mówił również o pieniądzach, które udało się pozyskać na doposażenie szkół i formach wspomagania uczniów i ich rodzin. Najczęstszą formą wsparcia są wyprawki szkolne, bezpłatne podręczniki, dożywianie uczniów i stypendia socjalne. Dyrektor nie byłby sobą, gdyby nie wspomniał o potrzebie rozbudowy szkół podstawowych w Wiśniewie i Zbożu.
– Będę wam wdzięczny, gdy pomożecie nam w poprawie warunków nauczania w szkołach w Zbożu i Wiśniewie – tymi słowami zakończył swoje wystąpienie.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...