Więcbork

Nic nie znaleziono

Robert Lida, 25 czerwiec 2020, 10:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Prace związane z adaptacją kościoła ewangelickiego przy ulicy Rybackiej na centrum aktywności lokalnej nabierają rozpędu. Liczyliśmy, że przy okazji budowy uda się odkryć jakieś relikty przeszłości. Na razie nic takiego się nie stało.
Nic nie znaleziono

Budowa przy ulicy Rybackiej powoli nabiera rozpędu

– W wykopach pod fundamenty nie natrafiliśmy na żadne niespodzianki. Liczyliśmy, że może coś będzie pod podłogą, ale ta ewidentnie była rozbierana po wojnie i tam też nic ciekawego nie było – mówi Andrzej Kobus, właściciel sępoleńskiej firmy Inżtech, która jest głównym wykonawcą inwestycji. 
Po cichu liczyliśmy, że uda się odkryć przynajmniej jakiś element, który pozwoli precyzyjnie określić datę budowy kościoła czy oddania go do użytku zborowi ewangelików. Taka data obecnie nie jest znana. We wszelkich materiałach mówi się, że był to koniec XIX wieku. Najstarsza, zachowana pocztówka, na której widać ten kościół, pochodzi z 1898 roku. Zatem jest pewne, że powstał on przed tą datą. Oczywiście prace budowlane są tutaj prowadzone pod stałym nadzorem konserwatora zabytków.