stat4u
Sępólno

Nie jestem nowy

Robert Lida, 20 grudzień 2018, 10:10
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W czwartek na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie odbył się uroczysty apel związany z powołaniem nowego komendanta powiatowego. Wziął w nim udział komendant wojewódzki nadbrygadier Janusz Halak.
Nie jestem nowy

Janusz Halak wręcza Maciejowi Suchomskiemu akt powołania na komendanta

Nie jestem nowy

Powitanie sztandaru komendy

To było dopełnienie strażackiego ceremoniału. Starszy brygadier Maciej Suchomski formalnie otrzymał powołanie 1 grudnia w Toruniu. Teraz czynność tę powtórzono w obecności załogi komendy, najważniejszych samorządowców oraz przedstawicieli służb współpracujących ze strażakami oraz sztandaru komendy. Oprócz komendanta wojewódzkiego był jego zastępca młodszy brygadier Jacek Kaczmarek oraz kapelan kujawsko-pomorskich strażaków ksiądz Mariusz Stasiak.
W obecności wymienionych osób i załogi komendy odczytano rozkaz powołujący Macieja Suchomskiego na komendanta powiatowego. Następnie generał Halak wręczył akt powołania, a brygadier Suchomski ucałował sztandar komendy.
– Zarządzanie takim zespołem ludzkim i sprzętem nie jest łatwą sprawą. Jestem przekonany, że brygadier Suchomski podoła temu zadaniu. Przez wiele lat swojej służby udowodnił, że jest godny zaufania społeczeństwa i przełożonych. Dowodzenie komendą jest formą przywództwa. Życzę komendantowi sprawowania takiego przywództwa, które pozwoli mu zyskać szacunek społeczeństwa i załogi – powiedział nadbrygadier Janusz Halak.
– Trudno mówić, że jestem nowym komendantem. Przecież pełnię służbę tutaj od wielu lat i wszyscy dobrze się znamy. Dziękuję panu komendantowi wojewódzkiemu za zaufanie. Lustrzanym odbiciem zaufania jest lojalność i na taką może pan komendant z mojej strony liczyć. To dla mnie wielki dzień, nowy etap służby i życia – mówił starszy brygadier Maciej Suchomski.
Obecni na uroczystości zaproszeni goście złożyli nowemu komendantowi gratulacje, przypominając dobrą współpracę podczas usuwania skutków ubiegłorocznej nawałnicy.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...