stat4u
Sypniewo

Nie ma jak u ministra

Robert Lida, 29 marzec 2018, 14:03
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłym tygodniu minister rolnictwa i rozwoju wsi przekazał dodatkowo ze swojej rezerwy 753.000 złotych dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Szkoła, która od 1 stycznia jest placówką resortową, może je przeznaczyć na wydatki bieżące, czyli mniejsze remonty i zakupy.
Nie ma jak u ministra

Jeszcze do niedawna szkoła prowadzona przez powiat musiała zabiegać w Sępólnie o każdy grosz. Remonty i inwestycje były ograniczone do minimum, co oczywiście hamowało rozwój placówki, a nawet ją uwsteczniało. Jeśli ktoś zastanawiał się, czy przejście pod skrzydła ministra było właściwym krokiem, to odpowiedź nadeszła błyskawicznie. W pierwszy dzień wiosny do szkoły wpłynęła radosna wiadomość o dofinansowaniu całkiem pokaźną kwotą 753.000 złotych.
– Spośród pięćdziesięciu szkół, które prowadzi resort rolnictwa, dodatkowe środki z rezerwy dostało tylko pięć. Czujemy się wyróżnieni. Pieniądze te są przeznaczone na wydatki bieżące, nie na jakieś poważne inwestycje. Dzięki temu będziemy mogli wykonać szereg mniejszych remontów, napraw i zakupów. Na poważne środki inwestycyjne jeszcze czekamy – mówi dyrektor szkoły Marian Basa.
W środę na wiosennym spacerze po Sypniewie spotkaliśmy byłego dyrektora ZSCKR Józefa Kujawiaka. – Sypniewo w ostatnich latach rozsprzedano. Nie zostało tutaj już prawie nic. Gdyby tylko część pieniędzy z tych sprzedaży pozostała w szkole, to dzisiaj byłaby ona w innym miejscu. Potraktowano ją jak dojną krowę. Teraz, niestety, wszystko trzeba budować od nowa. Życzę szkole, aby to się udało – powiedział nam pan Józef. Ta wypowiedź to chyba najlepszy komentarz do sytuacji, w jakiej powiat zostawił swoją szkołę. Dyrektorzy szkół, które pozostały pod skrzydłami powiatu, mogą dyrektorowi Basie tylko pozazdrościć. Tak nawiasem mówiąc, żaden z tych dyrektorów, ani nawet starosta, nie ma takiego gabinetu jak dyrektor Basa.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...