Jastrowie/Więcbork

Nielegalny tytoń przejęty przez policję

www.zlotow.policja.gov.pl, 02 listopad 2017, 12:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zabezpieczyli blisko 100 kilogramów nielegalnego tytoniu. W sprawie zatrzymano 57-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty za przestępstwo karno-skarbowe. To kolejna zrealizowana w Jastrowiu sprawa z zakresu przestępczości akcyzowej.
Nielegalny tytoń przejęty przez policję

Policjanci zabezpieczyli około 100 kilogramów nielegalnego tytoniu

Nielegalny tytoń przejęty przez policję

5 października br. jastrowscy kryminalni, prowadząc działania ukierunkowane na ujawnianie przestępstw skarbowych, zatrzymali do kontroli drogowej wytypowany wcześniej pojazd marki Mercedes. Kontrolę przeprowadzono na trasie Trzebieszki – Jastrowie. Kierowcą okazał się 57-letni mężczyzna, mieszkaniec Więcborka.
Podczas kontroli i zadawanych pytań dotyczących przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy 57-latek wykazywał duże zdenerwowanie, jak się okazało, miał ku temu powody.
Policjanci ujawnili w mercedesie pięć worków jutowych z krajanką tytoniową bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Po zabezpieczeniu i przeważeniu nielegalnej kontrabandy okazało się, że policjanci udaremnili wprowadzenie do obiegu blisko 100 kilogramów krajanki tytoniowej, której wartość uszczupliłaby Skarb Państwa o blisko 76 tysięcy złotych.
Mężczyzna od śledczych usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Za to przestępstwo, zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od podejrzanego mienie o wartości ponad 2 tysiące złotych.

www.zlotow.policja.gov.pl