stat4u
Więcbork

Nieletni niszczyli samochody

Robert Lida, 19 październik 2017, 14:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dwóch nieletnich mieszkańców Więcborka urządziło sobie nietypową zabawę. Przy pomocy ostrego narzędzia uszkodzili powłoki lakiernicze stojących na parkingu samochodów. Jednego ze sprawców na gorącym uczynku ujął policjant, który był po służbie. Policjant mieszka w Więcborku, a pracuje w Sępólnie.
Nieletni niszczyli samochody

Na osiedlu zostało zniszczonych kilkanaście aut

Do zdarzenia doszło 30 września na więcborskim osiedlu BoWiD. Ustaleni z imienia i nazwiska dwaj sprawcy porysowali stojące na parkingu samochody. Okazało się, że to dzieci w wieku 6 i 8 lat: Marcel B. i Jakub T.
– W tej chwili mamy zgłoszenia dotyczące uszkodzenia czterech samochodów, ale ta liczba wzrasta. W sprawie prowadzone jest postępowanie. Zgodnie z prawem nieletni poniżej 13 roku życia nie odpowiadają przed sądem rodzinnym i nieletnich – mówi Wiesław Szczepanik, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Sępólnie.
Mieszkańcy osiedla twierdzą, że zniszczonych aut było co najmniej kilkanaście, ale nie wszyscy poszkodowani zgłosili to policji. Jak udało nam się ustalić, dochodzenie prowadzone pod nadzorem prokuratora, dotyczy umyślnego zniszczenia powłoki lakierniczej samochodów czyli czynu z artykułu 288 par. 1 Kodeksu karnego. Wartość zgłoszonych strat wynosi nie mniej niż 4.700 złotych. Co z tego, skoro sprawcy i tak unikną odpowiedzialności.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...