stat4u
Lutówko

Nowa siedziba nadleśnictwa

Robert Lida, 06 grudzień 2018, 10:28
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W środę uroczyście oddano do użytku rozbudowaną i zmodernizowaną siedzibę Nadleśnictwa Lutówko. Leśna administracja może teraz pracować w komfortowych warunkach. Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obok budynku posadzono „Dąb Niepodległości”.
Nowa siedziba nadleśnictwa

Ostatniego cięcia wstęgi w uroczystości oddania do użytku jednego z najpiękniejszych obiektów w powiecie sępoleńskim dokonał nadleśniczy Marek Gackowski

Nowa siedziba nadleśnictwa

Nowa siedziba nadleśnictwa to teraz jeden z piękniejszych obiektów w powiecie

Stara, XIX-wieczna część nadleśnictwa, czyli ta od strony drogi powiatowej, była już w tak złym stanie technicznym, że postanowiono ją zburzyć i w to miejsce wybudować zupełnie nowe skrzydło. Druga część obiektu, która powstała w latach 1983-85, została natomiast zmodernizowana.
– Inwestycja kosztowała około 2.400.000 złotych, a budowa trwała od lipca 2017 roku do października roku bieżącego – mówi nadleśniczy Marek Gackowski.
Budynek na zewnątrz posiada bardzo ciekawą, oryginalną architekturę i jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Natomiast w środku jest na wskroś nowoczesny i funkcjonalny. Na co dzień pracuje tutaj 20 osób.
Środowe uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawianej w miejscowej kaplicy. Potem zaproszeni goście oraz załoga nadleśnictwa zebrali się przed jego nową siedzibą. Zanim przecięto symboliczną wstęgę obiekt poświęcił ks. prałat Andrzej Koss, proboszcz parafii w Śliwicach, który jest kapelanem myśliwych i leśników diecezji pelplińskiej. Wśród przecinających wstęgę był zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Roman Dobrzyński, a także poprzedni nadleśniczy Ryszard Zambrzycki, który tę inwestycję zapoczątkował.
Tuż obok nowego budynku posadzono „Dąb niepodległości” wychodowany z nasion poświęconych przez papieża Franciszka. Dokonał tego dyrektor Roman Dobrzyński, nadleśniczy Marek Gackowski oraz wicestarosta Andrzej Marach. Dąb ma zacnego sąsiada, a mianowicie dąb posadzony w 2006 roku, a wychodowany z nasion pobłogosławionych przez świętego Jana Pawła II.  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...