stat4u
Kamień

Nowy sprzęt dla strażaków od ministra

Robert Środecki, 20 wrzesień 2018, 11:20
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły poniedziałek w Kamieniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sprzętu gminnym jednostkom OSP. Środki na zakup urządzeń i wyposażenia pochodzą z Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Nowy sprzęt ratujący życie trafił do jednostek OSP w Kamieniu, Orzełku, Witkowie i Płociczu.
Nowy sprzęt dla strażaków od ministra

Nowy sprzęt do ratowania życia poświęcił ksiądz Marcin, wikariusz parafii w Kamieniu

Nowy sprzęt dla strażaków od ministra

Akt przekazania nowego sprzętu druhom z Orzełka wręcza mł. bryg. Maciej Suchomski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Sępólnie

W maju gmina Kamień złożyła wniosek o udzielenie dotacji celowej na zakup sprzętu do ratowania życia. W czerwcu została podpisana stosowna umowa. Dzięki niej gmina Kamień otrzymała środki z Ministerstwa Sprawiedliwości w kwocie 56 tys. zł. Gmina przeprowadziła konkurs na zakup sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP i zakupiła następujące urządzenia: defibrylatory, deski ortopedyczne, poduszki powietrzne, detektory prądu, bosak, zestawy psp. Do Kamienia trafił sprzęt wartości 29 tys. zł, do Orzełka za 6 tys. zł, do Płocicza za 5 tys. zł, do Witkowa za 10 tys. zł.
– Cieszę się, że mogliśmy podpisać umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP. Środki pochodzą z Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to pomysł ministra Ziobry, który zdecydował, że pieniądze, które są wpłacane przez skazanych, sprawców wypadków, mają być przekazane na ratowanie ofiar wypadków – powiedział podczas uroczystości burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.
– Szanowni druhowie, myślę, że ten sprzęt, który jest tutaj przed nami, będzie długo służył, że będzie pomocny w ratowaniu życia ludzi, którzy biorą udział w wypadkach samochodowych. Dziękuję przewodniczącemu rady miejskiej za środki, które trafiają do OSP. W tym roku otrzymaliśmy prawie 300 tys. zł – dodał Andrzej Pałubicki, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP.
– Cieszy nas fakt, że jednostki OSP wzbogaciły się o nowy sprzęt, a tym samym poprawi się ich gotowość bojowa. Będziemy liczyć na wasze wsparcie jeszcze bardziej. Jest to sprzęt z zakresu ratownictwa medycznego – powiedział mł. bryg. Maciej Suchomski, zastępca komendanta powiatowego PSP.
Nowy sprzęt został poświęcony przez wikariusza parafii w Kamieniu. Ostatnim akcentem poniedziałkowej uroczystości było wręczenie aktów przekazania druhom z poszczególnych jednostek.
Fundusz Sprawiedliwości (Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej) jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Dzięki niemu do jednostek OSP trafia nowoczesny sprzęt ratujący życie. Kamień jest pierwszą gminą w powiecie, która skorzystała z tej formy wsparcia. Niebawem nowe urządzenia otrzymają inne samorządy.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...