stat4u
Sępólno

Nowy zastępca komendanta

Robert Lida, 28 luty 2019, 10:05
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Komendant wojewódzki policji powierzył obowiązki pierwszego zastępcy komendanta powiatowego w Sępólnie podinspektorowi Krzysztofowi Haffke. Nowy zastępca został przeniesiony do Sępólna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, gdzie pracował w zespole dyżurnych. Jednocześnie ze służby w policji został zwolniony mł. insp. Dariusz Jędrzejczak, który przeszedł na emeryturę.
Nowy zastępca komendanta

Mirosław Elszkowski wręcza Krzysztofowi Haffke akt powołania Fot.: www.sepolno.kujawsko--pomorska.policja.gov.pl

Nowy zastępca komendanta

Paweł Zawada żegna się ze swoim zastępcą Fot.: www.sepolno.kujawsko--pomorska.policja.gov.pl

Przekazanie obowiązków pierwszego zastępcy komendanta powiatowego miało miejsce w ubiegłą środę w sali kolumnowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie. W uroczystości wziął udział pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Mirosław Elszkowski, starosta, burmistrzowie, wójt, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz instytucji współpracujących na co dzień z policją, funkcjonariusze komendy powiatowej. Dowódca uroczystości odczytał rozkazy personalne dotyczące odwołania dotychczasowego zastępcy oraz powołania nowego. Później przerodziła się ona w wyjątkowe, emocjonalne pożegnanie Dariusza Jędrzejczaka, który w sępoleńskiej komendzie przepracował 28 lat.
Zaczął 1 lutego 1991 roku od służby w wydziale prewencji. Pięć lat później przeniesiono go do wydziału kryminalnego. W 2013 roku został naczelnikiem tego wydziału, a w maju 2016 roku pierwszym zastępcą komendanta powiatowego.
– Przypadł mi obowiązek pożegnania komendanta Jędrzejczaka. Rozmawiałem z nim dwa tygodnie temu i wówczas dziękowałem panu za ostatnie trzy lata współpracy. To nie jest słowo trywialne, ale mam pełen szacunek dla pana za pełen profesjonalizm, pełne zaangażowanie, podejście do człowieka. O nowym zastępcy mogę tylko powiedzieć, że jest to oficer, z którym miałem okazję współpracować z racji pełnienia obowiązków, ale również nadzoru. Pan Krzysztof jest do dzisiaj najbardziej doświadczonym oficerem na stanowisku kierowania w komendzie wojewódzkiej. Mogę powiedzieć, że pełne zaangażowanie, decyzyjność to jedne z walorów kolegi Krzysztofa Haffke. Panie Krzysztofie, najważniejsza rzecz w firmie to jest szanowanie człowieka wewnątrz i na zewnątrz. Chciałbym aby to panu przyświecało. Taka jest decyzja komendanta wojewódzkiego, powierzenie obowiązków od dnia jutrzejszego. Życzę podejmowania samych roztropnych decyzji – powiedział insp. Mirosław Elszkowski.
– Myślę, że bagaż doświadczeń, który posiadam, będę mógł tutaj jak najlepiej wykorzystać. Chcę zapewnić, że nasza wspólna praca będzie na jak najwyższym poziomie – mówił podinsp. Krzysztof Haffke.
– Niczego nie żałuję. Czuję się człowiekiem spełnionym i dumnym z tego, że nosiłem policyjny mundur – tak zakończył swoje wielominutowe, przeplatane łzami przemówienie Dariusz Jędrzejczak, dziękując wszystkim po kolei za lata współpracy.
Po zakończeniu oficjalnej uroczystości przed byłym już zastępcą komendanta powiatowego ustawiła się długa kolejka osób z kwiatami, prezentami i podziękowaniami. Jego szef, czyli komendant Paweł Zawada, podarował mu szklaną statuetkę, w której zatopiono odznakę służbową. Koledzy policjanci wręczyli obraz sośnieńskiego artysty Jerzego Węska przedstawiający budynek komendy powiatowej oraz zestaw elektronarzędzi. Dariusz Jędrzejczak szeregi policji opuścił na własną prośbę. Jak mówi ma pomysł na dalsze, cywilne życie. Jest miłośnikiem podróży oraz dłubania w drewnie. 
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...