stat4u
Więcbork - Wyrzysk

O krok od śmierci

Podkom. Żaneta Kowalska, 10 styczeń 2019, 10:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali 4 mężczyzn. 25-latek, uciekając, uderzył w drzewo, posiadał przy sobie trzy woreczki z narkotykami. A trzech kolejnych mężczyzn odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1,2 kg marihuany. Mężczyznom grozi odpowiednio od 3 do 10 lat więzienia.
O krok od śmierci

Tak wygląda opel vectra po zderzeniu z drzewem

W nocy z 11 na 12 grudnia br. policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy pełnili służbę na terenie gminy Wyrzysk. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki opel vectra, którego kierowca dość podejrzanie się zachowywał, jadąc zygzakiem. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli, jednak ten nie zareagował i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za nim, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, ale kierowca zaczął uciekać przed stróżami prawa.

W pewnym momencie kierujący samochodem marki opel astra stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie kilka razy dachował na polu. Policjanci na miejsce wezwali pozostałe służby ratunkowe, a sami natychmiast udzielili pokrzywdzonemu pierwszej pomocy. Okazało się, że kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na pytanie funkcjonariuszy, dlaczego uciekał, odpowiedział, że wcześniej zażywał narkotyki. Został on przewieziony do szpitala na badania, a później do Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Podczas sprawdzenia kierowcy oraz przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli trzy woreczki strunowe z zawartością narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy, które mężczyzna miał ukryte w bieliźnie. Został natychmiast zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze w związku zatrzymaniem 25-letniego mieszkańca Piły przeanalizowali zebrany materiał i przystąpili do kolejnej realizacji.

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn: dwóch mieszkańców gminy Więcbork i mieszkańca gminy Łobżenica, w wieku od 26 do 29 lat, którzy usłyszeli odpowiednio zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 1,2 kg marihuany.
Teraz zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara odpowiednio do 3 do 10 lat więzienia.
 

 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...